Unia Swarzędz na podium po piątym zwycięstwie z rzędu
Unia Swarzędz kontynuuje zwycięską passę, awansując na podium tabeli
  1. Unia Swarzędz odniosła piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując Wikęd Luzino 2:1.
  2. Zespół z Swarzędza zdobył 50 punktów i awansował na trzecie miejsce w tabeli.
  3. 11 maja Unia stawi czoła Elanie Toruń, wiceliderowi tabeli.
  4. 8 maja swarzędzanie zmierzą się z Kotwicą Kórnik w półfinale Pucharu Polski.

W trzecioligowych rozgrywkach, Unia Swarzędz nie przestaje zaskakiwać. Tym razem piłkarze pod wodzą trenera Tomasza Bekasa, wywieźli kolejne cenne punkty z Kaszub, gdzie mierzyli się z drużyną Wikęd Luzino. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gości, co jest ich piątym kolejnym zwycięstwem.

Spotkanie nie obyło się bez początkowych trudności, gdyż zespół napotkał na drodze komunikacyjne przeszkody, które opóźniły rozpoczęcie meczu o godzinę. Mimo to, jak podaje strona klubu, "gra była zacięta od pierwszych minut". Po równo rozegranej pierwszej połowie, w której obie drużyny zdobyły po jednej bramce, druga część gry należała do Unii. Filip Soboń w 77. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego, ustalił wynik meczu na 2:1.

Ta zwycięska seria wywindowała Unię na trzecią pozycję w tabeli, z dorobkiem 50 punktów. Kolejne spotkania będą miały kluczowe znaczenie, gdyż już 11 maja zespół zmierzy się na wyjeździe z drugą w tabeli Elaną Toruń. Jeszcze przed tym meczem, 8 maja, Unia stanie do rywalizacji w półfinale Pucharu Polski przeciwko Kotwicy Kórnik. Mieszkańcy Swarzędza z pewnością z niecierpliwością będą śledzić te starcia, mając nadzieję na dalsze sukcesy swojej drużyny.

W innych spotkaniach regionu, Kotwica Kórnik kontynuuje marsz po awans, utrzymując przewagę nad konkurencją w IV lidze. Natomiast w III lidze, Huragan Pobiedziska doznał nieoczekiwanej porażki na własnym boisku z Ostrovią Ostrów, co komplikuje ich sytuację w tabeli.