Godzina ciszy z komiksem. W Poznaniu odbędzie się Reading party

Godzina ciszy z komiksem. W Poznaniu odbędzie się Reading party

Zdjęcie poglądowe wygenerowane przez AI

Leżaki, komiksy i godzina bez rozmów – w Poznaniu zaplanowano spotkanie dla dorosłych, którzy chcą czytać wspólnie, ale bez pośpiechu i dodatkowych atrakcji. Uczestnicy mogą przynieść własny ulubiony tytuł albo wybrać komiks udostępniony na miejscu. Reading party odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów.

  • Komiks zamiast głośnego programu wydarzenia
  • Własny tytuł albo komiks dostępny na miejscu

Komiks zamiast głośnego programu wydarzenia

Organizatorzy zapowiadają godzinę wspólnego czytania historii opowiedzianych obrazem i tekstem. Nie przewidziano rozmów ani presji na uczestników – każdy ma po prostu skupić się na lekturze. Spotkanie uzupełnią wygodne leżaki i letnia forma wydarzenia.

Reading party przygotowano w ramach wolontariatu dla osób dorosłych. Za prowadzenie odpowiada Michalina Cendrowska.

Własny tytuł albo komiks dostępny na miejscu

Uczestnicy nie muszą wcześniej wybierać konkretnej lektury. Mogą zabrać ze sobą ulubiony komiks lub skorzystać z egzemplarzy dostępnych podczas spotkania. To propozycja zarówno dla osób, które regularnie sięgają po komiksy, jak i tych, które chcą sprawdzić, czy taka forma wspólnego czytania im odpowiada.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem [email protected] oraz numerem telefonu 789 311 619. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.

na podstawie: Urząd Miasta Poznania.

Ilustracja ma charakter poglądowy i została wygenerowana przez sztuczną inteligencję — nie jest fotografią rzeczywistego zdarzenia.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji