Pierwsze odcinki drogi Borówiec – Poznań już otwarte. Roboty jeszcze trwają

FOT. Powiat Poznański
Na trasie Borówiec – Poznań ruch wrócił pod nowo wybudowany wiadukt, ale kierowcy nie powinni nabierać złudzeń. Inwestycja wciąż trwa, a część odcinków pozostaje pod budową z wyraźnymi ograniczeniami. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu przypomina, że oznakowanie i limity prędkości nadal mają tu pierwszeństwo przed przyzwyczajeniem za kierownicą.
- Pod wiaduktem można już przejechać, ale to jeszcze nie koniec prac
- Ulicą Telewizyjną wciąż nie da się przejechać bez objazdu
Pod wiaduktem można już przejechać, ale to jeszcze nie koniec prac
Wykonawcy inwestycji poinformowali o udostępnieniu dla ruchu dwóch ważnych fragmentów układu drogowego. Przejezdny stał się odcinek od Borówca do Poznania pod nowym wiaduktem, a także fragment od ulicy Lazurowej do drogi Borówiec – Poznań.
To dobra wiadomość dla kierowców, którzy od dawna czekali na wyraźne odblokowanie tej części trasy. Jednocześnie nie oznacza to końca utrudnień. Prace nadal prowadzone są na samym wiadukcie oraz na odcinku od wiaduktu do drogi S11, więc w rejonie inwestycji trzeba liczyć się z obecnością ekip i sprzętu.
Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu podkreśla, że mimo udostępnienia części jezdni inwestycja nie została zamknięta. Na trasie mogą wciąż pojawiać się zwężenia, zmienne oznakowanie i lokalne ograniczenia. Dla osób przejeżdżających tędy codziennie to sygnał prosty i ważny zarazem – można jechać dalej, ale ostrożność nadal jest obowiązkowa.
Ulicą Telewizyjną wciąż nie da się przejechać bez objazdu
Największa przeszkoda pozostaje w Koninku. Nadal zamknięty jest przejazd ulicą Telewizyjną na odcinku od Magazynowej do przejazdu PKP, a objazd wyznaczono przez węzeł Borówiec.
To właśnie ten fragment może najmocniej odbić się na codziennych dojazdach mieszkańców i firm korzystających z okolicznych dróg. W praktyce oznacza to konieczność planowania trasy z zapasem czasu, zwłaszcza tam, gdzie ruch cięższy i lokalny przecina się z dojazdami do S11.
Pełne udostępnienie drogi od Borówca do Poznania oraz od ulicy Lazurowej do drogi Borówiec – Poznań ma nastąpić w środę, 24 czerwca 2026 roku, zgodnie z czasową organizacją ruchu. Do tego czasu na trasie nadal trzeba patrzeć nie tylko na asfalt, lecz przede wszystkim na znaki i tymczasowe zabezpieczenia.
na podstawie: Powiat Poznański.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Poznański). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Wartostrada zamknięta do 2027 roku. Rowerzyści pojadą objazdem

Uwaga na prace drogowe. Drogowcy pojawią się na kilku ulicach Poznania

Ponad 7 ton tytoniu w nielegalnej krajalni. Skarb Państwa mógł stracić 9 mln zł

Dwie orkiestry i darmowe koncerty na Plantach w Swarzędzu

Nowa filia biblioteki w Modrzu. Mieszkańcy mają bliżej do książek

Szymon Tritt zagra w Poznańskiej Farze. Koncert będzie bezpłatny

57 dyrektorów obejmie poznańskie placówki. Większość wyłoniono w konkursach

Poznański USC już transkrybuje zagraniczne małżeństwa jednopłciowe

Szerszy chodnik i bezpieczniejsze przejście przy szkole. Zmiany na Wioślarskiej

Web3, AI i kariera w krypto. W Poznaniu odbędzie się wieczorne spotkanie

Sześć historii blisko nas. Fotografia w Poznaniu wychodzi z galerii

Pomet zniknął z mapy Poznania, ale jego historia wciąż pracuje

Awaria ciepłownicza zmienia trasy tramwajów. Objazdy i autobus za tramwaj

Nowa trenerka i powroty po kontuzjach. Lider Swarzędz zmienia skład
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu - kontakt, doradztwo zawodowe i materiały dla uczniów
- Termy Maltańskie w Poznaniu - godziny, cennik, dojazd i strefy
- Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Poznańskie Centrum Świadczeń - kontakt, godziny, świadczenia i terminy wypłat
- Parafia Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu - kontakt, msze, sakramenty
- Agencja Mienia Wojskowego w Poznaniu - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia
