Tusk powołał Radę Przyszłości - Domański poprowadzi prace

1 min czytania
Tusk powołał Radę Przyszłości - Domański poprowadzi prace

Uroczystość powołania Rady Przyszłości odbyła się z udziałem przedstawicieli nauki, biznesu i instytucji publicznych. Minister Finansów i Gospodarki Andrzej Domański został wskazany jako gospodarz prac Rady.

Premier Donald Tusk powołał Radę Przyszłości. W skład trafiły osoby ze świata nauki, przedstawiciele biznesu oraz reprezentanci instytucji publicznych.

Rada ma działać na rzecz uczynienia Polski liderem w wybranych obszarach gospodarki i technologii. W komunikacie wskazano, że celem jest m.in. skrócenie drogi od badań do produktu oraz wspieranie komercjalizacji i skalowania technologii w kraju.

Jednym z zadań Rady będzie identyfikacja nowych silników wzrostu opartych na innowacjach, kapitale ludzkim i własności intelektualnej. Wskazano obszary priorytetowe: sztuczną inteligencję, technologie kosmiczne, biotechnologię, technologie finansowe i zastosowania dual-use - mające zarówno zastosowanie wojskowe, jak i cywilne.

Minister Andrzej Domański będzie gospodarzem prac Rady i ma koordynować jej działania wobec rządu. W wystąpieniach podkreślono potrzebę przyspieszenia w gospodarce, biznesie i nauce oraz większej elastyczności w procedurach decyzyjnych.

na podstawie: KWPSP Poznań.

Autor: krystian