Przysięga WOT na Pl. Mickiewicza - Wieniawskiego będzie zamknięta na dwa dni

2 min czytania
Przysięga WOT na Pl. Mickiewicza - Wieniawskiego będzie zamknięta na dwa dni

W centrum Poznania zrobi się wojskowo - plac przed Teatrem im. Fredry wypełnią mundury, flagi i sprzęt. Mieszkańcy zobaczą przygotowania i uroczystą przysięgę, a kierowcy muszą liczyć się z oznakowaniem i zakazami parkowania. Atmosfera zapowiada się oficjalnie, a po ceremonii odbędzie się piknik wojskowy.

  • Próby i uroczystości w Poznaniu - jak będą wyglądać przygotowania i ograniczenia ruchu
  • Przysięga na Pl. Mickiewicza - ceremonia, piknik i przemieszczenie sprzętu

Próby i uroczystości w Poznaniu - jak będą wyglądać przygotowania i ograniczenia ruchu

Zarząd Dróg Miejskich informuje o czasowych zmianach w organizacji ruchu związanych ze świętem 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na części ul. Wieniawskiego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i urządzenia bezpieczeństwa drogowego; fragment ulicy będzie zamknięty dla ruchu i parkowania na odcinku od ul. Święty Marcin do ul. Fredry.

Kluczowe terminy i prace koordynacyjne:

  • 22 stycznia - próby koordynacyjne w godz. 15:00-18:00
  • 23 stycznia - próby koordynacyjne w godz. 9:00-13:00
  • zamknięcie fragmentu ul. Wieniawskiego od 22 stycznia od godz. 15:00 do 23 stycznia do godz. 20:00

Właściciele pojazdów powinni wcześniej usunąć auta z miejsc objętych tymczasowym zakazem zatrzymywania się - to ułatwi przebieg prób i uroczystości oraz zapobiegnie odholowaniom.

Przysięga na Pl. Mickiewicza - ceremonia, piknik i przemieszczenie sprzętu

Uroczysta przysięga odbędzie się na Pl. Mickiewicza w czasie zaplanowanym przez organizatorów. Program dnia obejmuje oficjalną część wojskową, a następnie piknik dla uczestników i publiczności oraz przemieszczenie sprzętu i wyposażenia po zakończeniu ceremonii.

Szczegóły przebiegu:

  • ceremonia przysięgi: 23 stycznia 12:00-13:30
  • po ceremonii: piknik wojskowy i demontaż/przemieszczenie sprzętu na trasach wyłączonych z ruchu

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o zachowanie ostrożności w rejonie placu i przyległych ulic.

Mieszkańcy mogą się spodziewać zwiększonego ruchu pieszych i chwilowych utrudnień w dojeździe - zwłaszcza w godzinach prób i podczas ceremonii. Warto wcześniej zaplanować wyjazd z centrum lub skorzystać z komunikacji miejskiej, a samochody zaparkować poza strefą obowiązujących zakazów.

na podstawie: Zarząd Dróg w Poznaniu.

Autor: krystian