Remont łącznic na węźle Poznań Wschód zaczyna się 23 sierpnia

2 min czytania
Remont łącznic na węźle Poznań Wschód zaczyna się 23 sierpnia


Uwaga kierowcy: od soboty 23 sierpnia przejazd przez węzeł Poznań Wschód na A2 będzie utrudniony — zamknięte zjazdy na S5, tymczasowe pasy na północnej jezdni i obowiązek korzystania z objazdów. Sprawdź, gdzie możesz zjechać bezpłatnie i kiedy spodziewać się końca prac.

  • Autostrada A2 koło Poznania zmienia organizację ruchu — sprawdź, co cię czeka
  • Poznań Wschód: tymczasowe pasy, ograniczenia i zakazy dla ciężarówek

Autostrada A2 koło Poznania zmienia organizację ruchu — sprawdź, co cię czeka

W najbliższy weekend rozpoczyna się drugi etap prac modernizacyjnych na koncesyjnym odcinku A2 między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód. Autostrada Wielkopolska SA rozszerza jezdnię o trzeci pas ruchu, a jednocześnie przeprowadza wymianę warstwy ścieralnej na łącznicach zjazdowych przy węźle Poznań Wschód. Przygotowania do tymczasowej organizacji ruchu ruszają już w piątek 22 sierpnia, a zasadnicze roboty od soboty 23 sierpnia.

W praktyce oznacza to brak możliwości zjazdu z A2 na trasę S5 przy węźle Poznań Wschód — dotyczy to kierowców jadących zarówno od strony Warszawy, jak i ze strony Świecka. W zamian zostaną wytyczone objazdy; prosimy o śledzenie informacji przekazywanych przez zarządcę drogi.

Poznań Wschód: tymczasowe pasy, ograniczenia i zakazy dla ciężarówek

W rejonie węzła ruch na jezdni głównej A2 pomiędzy kilometrem 177 a 180 zostanie przełożony na jezdnię północną. Tam zostaną wyznaczone po dwa pasy dla każdego kierunku jazdy. Na lewych pasach, zarówno w kierunku Warszawy, jak i Świecka, będzie obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych.

Podczas przerzutu ruchu pas awaryjny nie będzie dostępny, a w miejscach zmiany organizacji ruchu wprowadzony zostanie limit prędkości do 60 km/h. Kierowców prosimy o ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe.

Dodatkowa informacja dla osób jadących z kierunku Świecka: bezpłatny odcinek autostrady, obejmujący Autostradową Obwodnicę Poznania, kończy się na węźle Poznań Krzesiny — to ostatnia możliwość zjazdu bez opłaty. Jeśli kierowca zdecyduje się jechać dalej w stronę Warszawy, kolejny zjazd znajduje się na węźle Września; to z kolei oznacza konieczność uiszczenia opłaty na Placu Poboru Opłat w Nagradowicach.

Prace na węźle zostały zaplanowane etapami, by maksymalnie ograniczyć utrudnienia. Pierwszy etap — remont łącznic wjazdowych na autostradę — zakończono w maju tego roku. Etap drugi, który startuje 23 sierpnia, ma potrwać około dwóch tygodni, lecz tempo robót i termin zakończenia będą uzależnione od warunków atmosferycznych.

Aby nie wpaść w niespodziankę w trasie, kierowcy mogą uzyskać bieżące informacje o płynności przejazdu oraz o organizacji ruchu bezpośrednio u zarządcy drogi — Autostrady Wielkopolskiej — oraz dzwoniąc na infolinię pod numer +48 800 022 242.

Prace wykonuje Autostrada Wielkopolska SA. Prosimy wszystkich użytkowników A2 o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności na odcinku objętym zmianami.

Na podst. UM Poznań

Autor: krystian