Poznań zyskuje blisko 400 drzew i ponad 5000 krzewów na wiosnę

Poznań zyskuje nową, zieloną twarz setki drzew i tysiące krzewów pojawiły się na ulicach miasta, odmieniając jego krajobraz i poprawiając jakość życia mieszkańców.
- Nowa zieleń w sercu Poznania i na jego osiedlach
- Ulice Poznania zyskały kolorowe rabaty i naturalne schronienie
Nowa zieleń w sercu Poznania i na jego osiedlach
Wiosna tego roku przyniosła Poznaniowi prawdziwą eksplozję zieleni. Na dziesięciu osiedlach miasta posadzono blisko 400 drzew oraz ponad 5 tysięcy krzewów, które już zaczynają zmieniać miejskie przestrzenie. Inicjatywa ta nie byłaby możliwa bez zaangażowania rad osiedlowych oraz wsparcia ze strony Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki którym finansowanie tych nasadzeń stało się realne.
Prace objęły ulice w takich dzielnicach jak Stare Miasto, Wilda, Grunwald czy Strzeszyn Grecki. Wśród nowych drzew dominują klony, jesiony, dęby i lipy gatunki doskonale wpisujące się w miejski ekosystem. Szczególnie imponująco prezentuje się Strzeszyn Grecki, gdzie na siedmiu ulicach pojawiło się aż 134 nowych drzew, tworząc przyjazne i zacienione zakątki dla mieszkańców.
Ulice Poznania zyskały kolorowe rabaty i naturalne schronienie
Nie tylko drzewa odmienią oblicze miasta ponad 5000 krzewów, w tym aż 2506 różanych roślin, zostało posadzonych wzdłuż głównych arterii i spokojniejszych ulic. Róże już niedługo rozkwitną pełnią barw, zdobiąc ulice od końca maja aż do późnej jesieni. Takie nasadzenia to nie tylko estetyka zwiększają one bioróżnorodność oraz wspierają mikroklimat miejskich przestrzeni.
Na Wildzie nowe rośliny pojawiły się m.in. przy ulicach Sikorskiego i Żupańskiego, gdzie posadzono 45 drzew i ponad 400 krzewów. Z kolei Grunwald wzbogacił się o niemal 50 drzew i ponad 3300 krzewów na dziewięciu ulicach. Warto również wspomnieć o Jeżycach i Podolanach tam sadzone drzewa pojawiły się m.in. przy ul. Bukowskiej oraz Druskiennickiej.
Całe miasto zyskuje na nowych nasadzeniach. Poprawia się mikroklimat i estetyka ulic, zwiększa bioróżnorodność. Intensyfikacja prac związanych z sadzeniem roślin przypada właśnie na wiosnę podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.
Dzięki temu zielone inwestycje nie tylko upiększają przestrzeń miejską, ale także tworzą przyjazne miejsca do odpoczynku i rekreacji dla poznaniaków.
Na podst. Urząd Miasta w Poznaniu
Ostatnie Artykuły

Miłość nie wyklucza rozsądku. Adwokat Julita Ochapska o intercyzie i pieniądzach w związku

Tramwaje wracają na Połabską. Ogrody wchodzą w nowy remont

Trasa Borówiec–Koninko–Krzesiny prawie gotowa. To rekordowa inwestycja powiatu

Poznańskie zjawy wychodzą na spacer - Stare Miasto pokaże drugą twarz

Dzieci wejdą do owadziego świata. W Poznaniu ruszają Małe psoty

Łatanie ubytków i równiarka na kilku ulicach. Kierowcy muszą zwolnić

Poznańskie stypendia trafiły do dziesięciu młodych twórców

Prezydent spotka się z mieszkańcami Warszawskiego, Pometu i Maltańskiego

Konsultacje wracają do centrum Poznania. Stawką są widoki i zabudowa

Awaria kanalizacji przy Kobylepolu – ruch wahadłowy pod wiaduktem

Bieg Lwa zamknie część Tarnowa Podgórnego. Autobusy pojadą objazdami

Pod wodą o mistrzostwo świata. Tarnowskie Termy były sceną niezwykłej gry

Poznańska biblioteka bierze imię Barańczaka i wysyła mocny sygnał

Evan Hansen i cena milczenia. W Teatrze Muzycznym wraca trudna opowieść
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Archeologiczne w Poznaniu - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Stomil-Poznań - kontakt, działy i oferta produktowa
- PKO Bank Polski Zachodni Regionalny Oddział Korporacyjny w Poznaniu - kontakt, godziny i obsługa klientów korporacyjnych
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Poznaniu - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- PKS Poznań S.A. - kontakt, rozkład jazdy, bilety i wynajem autobusów
