Rogalowe Muzeum Poznania obchodzi 10-lecie: specjalny program wydarzeń
Rogalowe Muzeum Poznania obchodzi swoje dziesięciolecie, przygotowując bogaty program atrakcji. Wśród nich znalazła się plenerowa wystawa na placu Kolegiackim, która już teraz przyciąga uwagę mieszkańców i turystów.

Dziesięć lat historii Rogalowego Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania, które otworzyło swoje podwoje w 2014 roku, świętuje swoje dziesięciolecie. Muzeum to jest miejscem, gdzie odwiedzający mogą poznać historię i tradycję wypieku rogali świętomarcińskich, które są symbolem miasta od ponad 170 lat. Muzeum znajduje się w pięćsetletniej kamienicy przy Starym Rynku, naprzeciwko ratusza, co dodaje mu wyjątkowego uroku.

Plenerowa wystawa na placu Kolegiackim

Z okazji jubileuszu, Rogalowe Muzeum Poznania przygotowało specjalną plenerową wystawę, którą można oglądać na placu Kolegiackim. Wystawa ta przybliża historię rogali świętomarcińskich oraz działalność samego muzeum. Na ekspozycji znajdziemy między innymi historyczne reklamy i artykuły z dawnej prasy, które poświęcone są tym wyjątkowym wypiekom.

Wypieki z tradycją - rogale świętomarcińskie

Rogale świętomarcińskie to nieodłączny element lokalnej tradycji. Wypiekane od co najmniej 170 lat, stały się jednym z symboli miasta. Rogalowe Muzeum Poznania nie tylko prezentuje historię tych wypieków, ale również organizuje pokazy, podczas których można zobaczyć, jak powstają te pyszne słodkości. Siedziba muzeum, znajdująca się w historycznej kamienicy, jest jednym z nielicznych budynków, które przetrwały II wojnę światową w tak dobrym stanie.

Plany na przyszłość i nadchodzące wydarzenia

Wystawa na placu Kolegiackim to dopiero początek jubileuszowych atrakcji. Jak zapowiada Szymon Walter, jeden z pomysłodawców i współwłaścicieli Rogalowego Muzeum Poznania, instytucja przygotowała wiele niespodzianek na cały rok. „Przez dekadę zebraliśmy sporo doświadczeń i historii, którymi chcielibyśmy się podzielić. Na początek przygotowaliśmy otwartą dla wszystkich wystawę. Szczególnie polecam zwrócić uwagę na historyczne reklamy i artykuły z dawnej prasy poświęcone rogalom świętomarcińskim” – mówi Walter.

Festyn z rogalowymi atrakcjami

Pod koniec wakacji mieszkańcy miasta oraz turyści będą mogli wziąć udział w festynie, który obfitować będzie w liczne rogalowe atrakcje. Organizatorzy obiecują, że będzie to wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej muzeum oraz na ich profilu na Facebooku.


Na podstawie: Urząd Miasta w Poznaniu