Enea Plaża Wolności 2024: Turniej Siatkówki Plażowej nad Jeziorem Rusałka
W nadchodzący weekend nad Jeziorem Rusałka odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe – Enea Plaża Wolności Poznań 2024. Mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć w akcji najlepsze drużyny siatkówki plażowej z Polski i zagranicy.
  1. Turniej rozpocznie się kwalifikacjami w piątek, 21 czerwca.
  2. W sobotę, 22 czerwca, odbędzie się turniej główny.
  3. Finały przewidziane są na niedzielę, 23 czerwca.
  4. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Po sukcesie dziecięcych turniejów Enea Cup Poznań 2024, czas na seniorskie Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Wydarzenie to zgromadzi 92 zespoły, w tym drużyny z Libanu, Szwecji, Czech, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Wszyscy ci sportowcy będą rywalizować nad Jeziorem Rusałka od piątku do niedzieli.

W turnieju żeńskim, w którym udział wezmą 38 drużyny, najwyżej rozstawione są Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska. Zdon, która zwyciężyła zeszłoroczną edycję z Izabelą Błasiak, tym razem zagra z Justyną Łukaszewską. Błasiak z kolei stworzy duet z trzykrotną medalistką mistrzostw Polski, Dorotą Strąg. Na uwagę zasługują także Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek, zwyciężczynie Grand Prix w Kozienicach.

Mieszkańcy będą mogli również kibicować lokalnym zawodniczkom, takim jak Karina Jakuć i Izabela Zackiewicz, które wygrały turniej Chwiałka Volley w Poznaniu, oraz Justyna Czupryniak i Weronika Antczak, które zajęły drugie miejsce.

W kategorii męskiej zobaczymy 54 drużyny. Wśród nich najwyżej rozstawieni są Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak. Janiak, oprócz sukcesów na boisku, jest także trenerem reprezentacji Polski osób z niepełnosprawnościami, która niedawno zdobyła mistrzostwo świata. Jego partner, Brożyniak, zdobył złoty medal w strażackich mistrzostwach Polski.

Do grona faworytów zaliczają się również Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech. Ponadto, Igor Ciemachowski i Piotr Groszek, którzy mieszkają w Gdyni i Rzeszowie, a swoją bazę treningową mają w Poznaniu, przyjadą z nadziejami na podium, po triumfie w Plaży Open w Białymstoku.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w tym sportowym święcie. To doskonała okazja, by zobaczyć w akcji najlepszych siatkarzy plażowych i wspierać lokalne talenty.


Urząd Miasta Poznania