Festiwal Ludzie Książki w Bibliotece Raczyńskich: dwa dni literackich emocji
Poznańska Biblioteka Raczyńskich zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Ludzie Książki. Przez dwa dni mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w licznych kulturalnych wydarzeniach, spotkaniach z autorami, panelach dyskusyjnych oraz zwiedzaniu biblioteki.
  1. Panel dyskusyjny o sztucznej inteligencji w literaturze
  2. Spotkania z autorami, m.in. Magdą Jaros i Jackiem Dehnelem
  3. Zwiedzanie Biblioteki Raczyńskich i wystawy kuratorskiej
  4. Wszystkie wydarzenia są darmowe

Festiwal Ludzie Książki to niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świat literatury i poznać osoby, które go kształtują. Tegoroczna edycja skupia się na pracy biografistów, tłumaczy i autorów, oferując głęboki wgląd w ich codzienną działalność.

Wydarzenie otworzy panel dyskusyjny "Sztuczna inteligencja w świecie książki", podczas którego eksperci porozmawiają o roli AI w literaturze. Sylwia Błach, Piotr Bojarski i Adrian Tomczyk podzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na ten temat, a rozmowę poprowadzi Izabela Sadowska z serwisu Lubimy Czytać.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest spotkanie z Magdą Jaros, autorką biografii Romana Wilhelmiego "Anioł i twardziel". Jaros opowie o swojej pracy nad książką, a także o innych swoich publikacjach, takich jak biografia Franciszka Pieczki. Spotkanie poprowadzi Joanna Divina.

W sobotę odbędzie się spotkanie z Jackiem Dehnelem, znanym autorem i tłumaczem, nominowanym do Nagrody Angelus i Literackiej Nagrody "Nike". Dehnel, autor takich dzieł jak "Lala" i "Balzakianie", podzieli się swoimi przemyśleniami na temat literatury, przekładu i roli człowieka książki. Rozmowę poprowadzi Remigiusz Koziński.

Festiwal oferuje również unikalną możliwość zwiedzania Biblioteki Raczyńskich. Uczestnicy będą mogli poznać historię Konstancji Raczyńskiej, tłumaczki i rysowniczki, oraz zobaczyć wystawę "Chopin, Matejko, dawne mapy - skarby Latanowicza", prezentującą m.in. mapy z lat 1572-1762 i autografy znanych osobistości.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Ludzie Książki są darmowe. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej Biblioteki Raczyńskich.


Urząd Miasta Poznania