Malta Strong: Wszyscy uczestnicy zwycięzcami

Tradycyjne zawody Malta Strong po raz kolejny zgromadziły uczestników z powiatu poznańskiego, oferując nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim integrację i radość. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 120 osób z różnych placówek, które miały okazję sprawdzić się w nietypowych konkurencjach.

  1. Impreza odbyła się na placu przy kościele św. Józefa w Puszczykowie.
  2. Wzięło w niej udział ponad 120 osób z 13 placówek.
  3. Konkurencje miały nietypowe nazwy, m.in. „Furia śpiocha” i „Spacer ogrodnika”.
  4. Wydarzenie wsparł powiat poznański.

„Furia śpiocha”, „Przeciąganie walca”, „Dramat barmana” oraz „Spacer ogrodnika” – to tylko niektóre z konkurencji, które czekały na uczestników tegorocznej edycji Malta Strong. Elżbieta Nawrocka, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, podkreśliła: „Tutaj wszyscy są zwycięzcami”.

Impreza odbyła się na placu przy kościele św. Józefa w Puszczykowie. W zawodach wzięli udział uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy. Na starcie stanęło ponad 120 osób z trzynastu placówek z powiatu poznańskiego i Poznania. Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, jeden z głównych organizatorów, zaznaczył: „Mieliśmy też dwie ekipy, które po raz pierwszy do nas przyjechały i póki co nie brały jeszcze udziału w rywalizacji. Bo nie zapominajmy, że nasza impreza ma charakter sportowy, choć w tym przypadku wyniki nie są sprawą najważniejszą. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa oraz integracja”.

Elżbieta Nawrocka dodała: „To ważne, aby ci młodzi ludzie mogli się poczuć pełnowartościowymi sportowcami. Ta impreza pokazuje także, że jak ma się w sobie siłę, to można pokonać każdą trudność”. Malta Strong ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Zaczęło się od „Rajdu Puszczyka”, który z czasem przekształcił się w obecne zawody.

Jerzy Pelowski wspomina: „Zaczęło się od ‘Rajdu Puszczyka’. To było wydarzenie o charakterze rekreacyjno-sportowym, które bardzo przypadło do gustu jego uczestnikom. Impreza z roku na rok nabierała większego rozmachu, coraz więcej było też uczestników na starcie. No a w końcu przekształciła się w zawody o nazwie Malta Strong. Nie ukrywam, że wzorowaliśmy się na swego czasu bardzo popularnych, i często pokazywanych w telewizji, zawodach sportowych dla siłaczy”.

Nie zabrakło również innych atrakcji. Był poczęstunek, a każdy z „siłaczy” otrzymał pamiątkowy dyplom. Całe wydarzenie wsparł powiat poznański, co dodatkowo podkreśla jego znaczenie w integracji i wsparciu osób z niepełnosprawnościami.


Powiat Poznański