Biała Sobota w Poznaniu: Bezpłatne badania i atrakcje dla dzieci
Już jutro mieszkańcy będą mogli skorzystać z szerokiej gamy bezpłatnych badań i porad specjalistycznych podczas Białej Soboty w POSUM. Wydarzenie to nie tylko okazja do zadbania o zdrowie, ale także do spędzenia czasu w gronie rodziny dzięki licznym atrakcjom dla dzieci.
  1. Bezpłatne badania medyczne i konsultacje specjalistyczne.
  2. Wydarzenie w ramach Poznańskich Dni Rodziny.
  3. Strefa rozrywki dla dzieci z dmuchanymi placami zabaw i konkursami.
  4. Pomoc dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

W sobotę, 25 maja, od godziny 9:00 do 13:00, w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM) będzie można skorzystać z licznych bezpłatnych badań. Na liście dostępnych badań znajdują się między innymi mammografia, cytologia, USG piersi, rentgen klatki piersiowej oraz EKG. Dodatkowo, będzie możliwość zmierzenia gęstości kości, sprawdzenia znamion na skórze, badania wzroku i słuchu oraz skorzystania z masażu kręgosłupa.

Wszystkie badania są finansowane z budżetu miasta, co sprawia, że uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Ważną informacją jest to, że osoby chcące wykonać badania krwi powinny przyjść na czczo. Liczba badań jest ograniczona, a będą one wykonywane według kolejności przybycia, na podstawie wydanych numerków.

W ramach Białej Soboty, na miejscu obecni będą także przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych oraz jednostek miejskich, którzy udzielą porad na temat zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób. Biała Sobota jest częścią obchodów Poznańskich Dni Rodziny, co sprawia, że przygotowano również liczne atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane place zabaw, balonowe show, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, nauka tańca i wiele innych.

Na wydarzeniu nie zabraknie również specjalistów oferujących konsultacje psychologiczne, dietetyczne i podologiczne. Dzieci będą mogły zbadać płuca przy użyciu nowoczesnego USG. Organizatorzy zadbali także o osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, które będą mogły skorzystać z windy oraz pomocy wolontariuszy.

Szczegółowe informacje na temat oferty Białej Soboty będą dostępne w Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym w holu przy głównym wejściu do budynku POSUM, oraz w specjalnie przygotowanych informatorach na temat badań z krwi.

To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i spędzić czas z rodziną w miłej atmosferze. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.


Na podstawie: UM Poznań