Lotnisko Ławica bije rekordy: 82 kierunki z Poznania w 2024 roku
Poznańskie lotnisko Ławica kontynuuje imponujący wzrost liczby pasażerów, a nowe połączenia lotnicze przyciągają coraz więcej podróżnych. W 2024 roku mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aż 82 różne destynacje. Zobaczcie, jakie kierunki będą dostępne i jakie linie lotnicze oferują najbardziej atrakcyjne trasy.
  1. Rekordowy wzrost liczby pasażerów na Ławicy.
  2. Nowe połączenia lotnicze na rok 2024.
  3. Najpopularniejsze trasy oferowane przez tanie linie.
  4. Opcje czarterowe i egzotyczne destynacje.

Lotnisko Ławica nie zwalnia tempa i bije kolejne rekordy. W pierwszych czterech miesiącach 2024 roku obsłużono najwięcej pasażerów w historii. Wzrost ten można przypisać nowym połączeniom, takim jak Dubrownik, Malaga, Palermo i Praga. W sumie, w 2024 roku z Ławicy będzie można polecieć na 82 lotniska.

Rok 2023 był wyjątkowy dla poznańskiego lotniska, które obsłużyło prawie 2,8 miliona pasażerów. W tym roku, od stycznia do kwietnia, z usług lotniska skorzystało już 734 466 osób, co stanowi wzrost o prawie 120 tysięcy w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Jeśli obecna tendencja się utrzyma, lotnisko może przekroczyć barierę 3 milionów obsłużonych pasażerów.

Najpopularniejsze trasy

Największy udział w rekordowych wynikach mają tanie linie lotnicze, z Ryanairem na czele. Wiosną i latem 2024 roku, irlandzki przewoźnik będzie oferować loty do 37 różnych destynacji. Znów dostępne będą trasy do Zadaru, Billund, Chanii, Barcelony-Girona, Bari, Cagliari oraz lotniska Rzym-Ciampino, które zastąpiło Rzym-Fiumicino. W czerwcu powrócą połączenia do Burgas, Puli i Korfu, a nowością będą loty do Kopenhagi, Dubrownika, Malagi, Palermo, Pragi i Salonik.

Wizzair również zwiększa swoją ofertę, przywracając bilety do Tirany. Niezmiennie można będzie polecieć także do Londynu i Kutaisi. Stałe połączenia z Poznania obejmują loty do Dubaju (flydubai), Monachium i Frankfurtu (Lufthansa), Kopenhagi (SAS), Warszawy (LOT) oraz Antalyi (Corendon Airlines).

Loty czarterowe

Z poznańskiego lotniska można również korzystać z lotów czarterowych, które pozwalają spędzić urlop w 36 różnych miejscach, głównie w kurortach na Bałkanach i w rejonie Morza Śródziemnego. Najbardziej egzotyczną destynacją jest Zanzibar, który stał się prawdziwym hitem ostatnich lat. W zeszłym roku z tej opcji skorzystało ponad 870 tysięcy pasażerów, z czego ponad 600 tysięcy w okresie letnim (czerwiec - wrzesień).

Jeśli marzysz o podróży, teraz jest idealny moment, by skorzystać z bogatej oferty lotów z Ławicy. Niezależnie od tego, czy planujesz weekendowy wypad do europejskiej stolicy, czy egzotyczne wakacje na drugim końcu świata, poznańskie lotnisko ma coś dla każdego.


UM Poznań