Absolwenci poznańskich szkół powiatowych żegnani uroczyście
Kolejny rozdział w życiu młodych ludzi zakończony. Absolwenci szkół średnich, prowadzonych przez powiat poznański, oficjalnie zakończyli swoją edukację szkolną. Uroczystości pożegnalne odbyły się w różnych placówkach, z największym rozmachem w Zespole Szkół numer 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu.
  1. Uroczyste zakończenie roku w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu.
  2. Starosta poznański Jan Grabkowski podkreślił inwestycje w edukację.
  3. Wyróżnienia dla najlepszych uczniów.
  4. Nadchodzące wyzwania dla absolwentów, w tym egzaminy maturalne.

Podczas ceremonii w Swarzędzu, starosta Jan Grabkowski zwrócił uwagę na znaczące środki, które powiat inwestuje w rozwój edukacyjny. "Na tę placówkę łożymy olbrzymie środki. Wyposażamy w doskonałe pomoce naukowe, inwestujemy w kadrę pedagogiczną. Zależy nam bowiem na tym, aby uczniowie mogli dobrze się wykształcić. To jest nasze zadanie jako samorządu," stwierdził starosta.

Najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i upominki za swoje osiągnięcia. "Myślę, że zdecydowana większość z nich da sobie radę na rynku pracy. Wielu będzie też kontynuować naukę. Nie jest tajemnicą, że wiele firm chce zatrudnić absolwentów Jedynki," dodał Przemysław Jankiewicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

W innych szkołach prowadzonych przez powiat poznański również nie zabrakło uroczystości. W Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, które ma filię w Murowanej Goślinie, absolwenci także pożegnali szkolne mury. "Przed Wami wkrótce kolejny ważny moment w życiu, czyli matura. Najważniejsze będzie jednak to jak pokierujecie swoim dalszym życiem. A to nie będzie łatwe, w tak szybko zmieniającym się świecie. Życzę Wam więc, abyście w tym świecie przede wszystkim odnaleźli siebie," mówiła Małgorzata Szomek, pełniąca obowiązki dyrektora szkoły.

Tak zakończył się kolejny etap edukacyjny dla wielu młodych ludzi w naszym powiecie, otwierając przed nimi nowe możliwości i wyzwania na przyszłość.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Poznaniu