Sekrety profesjonalnej stylizacji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów?

Jaka suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej? Szukając idealnego modelu, należy brać pod uwagę cenę, komfort użytkowania, funkcje. Suszarka idealna powinna być bezpieczna dla włosów, a przy tym szybka w działaniu i skuteczna. Bez odpowiedniego urządzenia trudno o dobrą stylizację fryzury – zwłaszcza, jeśli masz kręcone włosy. Który model wybrać i dlaczego? Zobacz praktyczny poradnik!

Dobre suszarki do włosów – najważniejsze cechy

W sklepach można znaleźć różne rodzaje suszarek. Od niewielkich sprzętów turystycznych, po zaawansowane konstrukcje podobne do tych, których używają w swoich salonach profesjonalni styliści. Czym się kierować, wybierając sprzęt do użytku domowego? Oto lista najważniejszych parametrów!

  • Regulacja temperatury – zazwyczaj jest dwustopniowa lub trzystopniowa. Wybranie właściwych ustawień to kompromis między szybkością suszenia a ochroną włosów, które nie powinny być przegrzewane. W niektórych suszarkach ma zastosowanie znacznie nowocześniejszy mechanizm – automatyczne dostosowywanie temperatury do struktury włosów i ich wilgotności. Wybierając modele z górnej półki, po prostu nie trzeba się martwić o manualną regulację.
  • Moc urządzenia – wysoka moc przyda się osobom, które maja długie, gęste włosy. Wpływa na maksymalną intensywność nadmuchu, dzięki czemu suszenie może trwać kró
  • Funkcja jonizacji – jest potrzebna, żeby nadawać włosom naturalny połysk i uniknąć nadmiernego elektryzowania.
  • Nawiew zimnego powietrza – to funkcja używana często na końcowym etapie stylizacji. Warto jej używać, by dopracować fryzurę, a przy tym nie narażać włosów na długotrwałe działanie wysokich temperatur.
  • Dyfuzor – to specjalna nakładka wyposażona w wypustki, wewnątrz których znajdują się otwory. Rozproszenie strumienia powietrza przechodzącego przez dyfuzor pomaga osiągnąć naturalny skręt włosów, więc znakomicie sprawdza się, gdy chcesz stworzyć bujną fryzurę o dużej objętości.
  • Koncentrator – to właściwie odwrotność dyfuzora, ponieważ jego zadaniem jest trzymanie w ryzach włosów prostych. Często w zestawie są obie końcówki, żeby suszarka była bardziej wszechstronna.
  • Długość kabla – im przewód jest dłuższy, tym więcej elastyczności. Jeśli ma więcej niż dwa metry, nie trzeba się specjalnie martwić o lokalizację gniazdka sieciowego.
  • Składana rączka – to cecha typowa dla suszarek turystycznych. Dzięki składanej konstrukcji urządzenie zajmuje mniej miejsca, co może mieć znaczenie, jeśli bierzesz ze sobą niewielki bagaż.

Jak widzisz, chociaż pozornie suszarki są podobne, w rzeczywistości można wychwycić między nimi wiele różnic. Im bardziej wrażliwe włosy, tym większą uwagę należy przywiązywać do szczegółów.

Jaka suszarkę do włosów wybrać? Podsumowanie

Kupując suszarkę, warto zwrócić uwagę na jej parametry techniczne, takie jak moc, funkcję jonizacji czy zimny nawiew. Równie istotna jest ergonomia – wielkość, długość kabla, możliwość składania. Trzeci aspekt to dostępne wymienne końcówki. Dopiero po przeanalizowaniu tych wszystkich cech można w pełni świadomie wybrać konkretny model suszarki.

A której firmie zaufać? To już kwestia indywidualna. Wśród cenionych producentów można wymienić takie marki jak BaByliss, Philips, Remington. Dobre i niedrogie produkty oferuje także polska firma Łucznik.

Zobacz wszystkie suszarki do włosów w sklepie MediaMarkt i wybierz sprzęt dla siebie!