W Ogrodzie Botanicznym UAM w najbliższy poniedziałek, 5 czerwca na poznaniaków i poznanianki czekać będą warsztaty przyrodnicze. Zajęcia odbędą się w ramach Dnia Ochrony Środowiska.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, od godz. 10:00 w Ogrodzie Botanicznym UAM przy ul. Dąbrowskiego 165 na Ogrodach (na polanie piknikowej naprzeciwko głównego wejścia). Będzie można wziąć udział w licznych zajęciach edukacyjnych. Będzie okazja do poszerzenia swojej wiedzy o owadach, jeżach czy ochronie jaszczurek. Wydarzenie potrwa do godz. 15:00.

Wśród warsztatów będą m.in.:

  • "Dzicy zapylacze" - podczas których będzie można dowiedzieć się, jakie owady zapylające możemy spotkać na łąkach i w ogrodach,
  • "Domek jerzykowy" - te warsztaty będą w pełni poświęcone jerzykom; będzie można zobaczyć w jakiej budce mieszkają te ptaki,
  • "Grabienie i koszenie - przyrodnicze utrapienie" - podczas tych warsztatów będzie można dowiedzieć się, jakie zwierzęta mieszkają w trawie; prowadzący odpowiedzą  również na pytanie, dlaczego nie wszędzie warto ją kosić,
  • "Ochrona płazów i gadów" - podczas tych warsztatów będzie można dowiedzieć się jakie płazy i gady można spotkać w Poznaniu oraz co można zrobić, by je chronić.

Podczas wydarzenia będzie także możliwość uzyskania informacji na temat dofinansowania na likwidację kopciucha w ramach programów Kawka Bis i Czyste Powietrze.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Głównym celem było zwrócenie uwagi międzynarodowych społeczeństw na globalną współpracę we wspólnym dążeniu do zmniejszenia zanieczyszczeń. Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Klimatu i Środowiska UMP. 

PD