Do grona artystów tegorocznego cyklu imprez #NaFalach dołączyli członkowie Paktofoniki, legendy polskiego hip-hopu. Łącznie, w okresie wakacyjnym, odbędzie się 8 koncertów nad poznańskimi jeziorami - Maltańskim i Strzeszyńskim. 

Muzyczny początek lata rozpocznie się z wysokiego C - tydzień po zakończeniu roku szkolnego, w piątek, 30 czerwca, odbędą się aż dwa koncerty. Scenę nad Maltą opanują dwie formacje, w których ważne role odgrywają kobiety - Kwadrofonik z Melą Koteluk oraz Dagadana. Otwarcie #NaFalach będzie poetyckie i folkowe.

Dzień później, w sobotę, 1 lipca, koncertowy weekend uzupełnią całkiem nowe projekty muzyczne - Zalia oraz duet Matylda/Łukasiewicz. Oba projekty to powiew muzycznej świeżości, idealny na letnie festiwale. Przy ich planowaniu spory udział miała Młodzieżowa Rada Miasta Poznania. Koncerty te również odbędą się nad jeziorem Maltańskim - scena zlokalizowana będzie przy brzegu między stokiem narciarskim a trybunami. 

Wszystkich kolejnych koncertów będzie można posłuchać nad jeziorem Strzeszyńskim. Pierwszy na scenie zlokalizowanej na polanie w pobliżu kąpieliska pojawi się Dawid Kwiatkowski. Fanki i fani "Bez Ciebie" i innych przebojów artysty powinni sobie zarezerwować piątek, 14 lipca.

Po miesięcznej przerwie na Strzeszynku do rytmów reggae zakołysze powracający na "falową" estradę Kamil Bednarek. Poprzedni raz w ramach cyklu #NaFalach gościł w Poznaniu 4 lata temu. Jego koncert odbędzie się w piątek, 18 sierpnia. 

Dzień później, w sobotę 19 sierpnia, na strzeszyńską estradę wkroczą Fokus i Rahim. Artyści Paktofoniki pojawią się #NaFalach po raz pierwszy. Formacja wraca do regularnego grania po prawie 20. latach przerwy. Będzie to więc wyjątkowy występ szczególnie dla tych, którzy pamiętają ich debiut płytowy z 2000 roku - "Kinematografia". - Projekt, z którym wystąpimy #NaFalach jest wyjątkowy pod każdym względem - mówi Sebastian Salbert. - Razem z nami na scenie pojawi się orkiestra, która przygotowała specjalne aranże naszych największych utworów - dodaje Rahim. - Widzimy się w Poznaniu już 19 sierpnia - dodaje Wojciech Alszer, znany jako Fokus.  

Koncert finałowy tegorocznego cyklu zaplanowano na piątek, 25 sierpnia. Klimat również będzie hip hopowy, ponieważ wystąpią bracia Waglewscy, czyli Fisz Emade Tworzywo. Jest to kolejny powrót na scenę #NaFalach. 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20.00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Koncert inaugurujący sfinansowano ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przy wsparciu Miasta Poznania. 

POSiR