Polska z głównego eksportera nasion traw stała się importerem. Jeszcze w latach 70. i 80. minionego wieku areał upraw wynosił 65 000 ha. Po 2004 roku spadł do 6 000 ha.

Co to oznacza dla Ciebie? Powinieneś szukać rodzaju upraw, które pozwolą Ci uzyskać znaczne przychody. Jednak sama plantacja to nie wszystko. Trzeba jeszcze znaleźć zbyt dla swoich produktów rolnych. Postaw na kontraktację z firmą Sowul&Sowul, która gwarantuje Ci bezpieczeństwo i korzystne zasady współpracy.

Kontraktacja nasion w Poznaniu — bezpieczna i korzystna umowa dla rolnika

Tereny rolne w Poznaniu — ich potencjał jest ogromny!

Az 60% terenów wielkopolski stanowią użytki rolne. Natomiast średnia wielkość gospodarstwa rolnego wynosi 14,24 ha. Mimo że warunki glebowe na terenie Poznania nie są korzystne dla wielu upraw, rolnicy potrafią osiągnąć bardzo dobre wyniki produkcyjne. Najbardziej popularna jest uprawa zbóż, hodowla trzody chlewnej, bydła i warzyw. Wielkopolscy rolnicy przodują, jeśli chodzi o uprawę buraka cukrowego, zbóż i rzepaku. To także główni producenci żywca drobiowego, wieprzowego, wołowego oraz mleka.

Województwo wielkopolskie i jego samorząd promują rolnictwo, organizując doroczny konkurs „Wielkopolski rolnik roku”. Na przestrzeni jego trwania w ciągu 17 lat uczestniczyło w nim aż 1100 rolników. W konkursie ocenia się jakość produkcji rolnej, nowoczesne technologie, dobrą organizację pracy, jak również estetykę gospodarstwa rolnego.

To wszystko świadczy o ogromnym potencjale Poznania i województwa wielkopolskiego w kontekście upraw. Jednak nie wystarczy wyprodukować towary rolne, trzeba je jeszcze umiejętnie sprzedać. Czy umowa sprzedaży to dobre rozwiązanie?

Kontraktacja nasion traw w Poznaniu, czyli korzystna umowa dla rolnika

Umowa sprzedaży nie chroni interesów rolnika. Na pewno zdajesz sobie z tego sprawę, że skupujących nie interesuje, jak wytworzysz towar lub skąd go pozyskasz. Najważniejsze jest to, abyś wywiązał się z umowy. W wielu sytuacjach takich jak na przykład niekorzystne zdarzenia losowe, podpisując umowę sprzedaży, dużo tracisz. Często zmuszony jesteś kupić produkty rolne drożej, a odsprzedać je taniej.

Kontraktacja nasion traw w Poznaniu z firmą Sowul&Sowul daje wiele korzyści. Przede wszystkim regulują ją przepisy Kodeksu cywilnego (art. 613-626). Jasno mówią one o tym, jak postępuje się w sytuacji, kiedy rolnik nie może dostarczyć plonów (art. 622). Jeśli powodem ich braku są czynniki znajdujące swoje źródło w zjawiskach naturalnych, firma Sowul&Sowul nie żąda od Ciebie finansowej rekompensaty strat. Do zdarzeń losowych związanych z siłami natury należą:

 • klęski opadów,
 • susze,
 • powodzie,
 • wiatry,
 • gradobicia,
 • plagi owadów,
 • występowanie szkodników,
 • zaraza,
 • mrozy.

Kontraktacja — to czysty zysk dla rolnika

Jasno widzisz więc, że kontraktacja nasion w Poznaniu ma wiele zalet. Jednak nie tylko wpływa na nie regulacja prawna. Firma Sowul&Sowul proponuje Ci o wiele więcej:

 • fachowe doradztwo — Ty i Twoja plantacja nie zostajecie porzuceni na pastwę losu; problemy związane z uprawami pomoże Ci rozwiązać firma Sowul&Sowul,
 • dostęp do wysokogatunkowego materiału siewnego — pozbawiony jest on chwastów i innych gatunków,
 • pewność cen sprzedaży towaru — gwarantują ją ceny minimalne zawarte w umowie kontraktacji (cechuje ją przejrzysty schemat ich naliczania),
 • opiekę nad plantacją — od momentu wysiewu aż po zbiór,
 • pewność zbytu nasion traw — jednak musi je wyróżniać określona jakość,
 • konsultacje z doświadczonymi fachowcami — posłużą Ci oni wsparciem merytorycznym na każdym etapie współpracy,
 • ocenę polową plantacji — bez niej nie uzyskasz koniecznych świadectw.

Wojna na Ukrainie jeszcze bardziej pogrążyła rolnictwo. Wysokie ceny produktów rolnych to tylko ułamek tego, z czym na co dzień się borykasz. Powierzchnie użytków rolnych w Poznaniu mają jednak ogromny potencjał, a wielkość gospodarstw rolnych jest wręcz imponująca! Jak zatem wykorzystać ich potencjał? Przestaw się na uprawę nasion traw. Czy wiesz, że z ha upraw uzyskasz 2 tony zbiorów? Twój zysk to od 4 do 5 tysięcy złotych z ha. Aby tyle zarobić, musiałbyś wyhodować 6 ton pszenicy paszowej. Kontraktacja z firmą Sowul&Sowul przygotuje Cię na trudne czasy w rolnictwie. Zaufaj doświadczeniu fachowców!

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.sowul.pl/kontraktacja-nasion-poznan/