Egzotyczna kuchnia na Mauritiusie

Mauritius to oszałamiająco piękna wyspa na Oceanie Indyjskim, która znana jest z białych, piaszczystych plaż, lagun, raf koralowych i zróżnicowanej fauny i flory. Jest to idealny cel podróży zarówno dla turystów, jak i dla tych, którzy chcą przeżyć przygodę. Ten przewodnik dostarczy informacji na temat atrakcji, zabytków, kultury, ludzi, podróży na Mauritius, kuchni i więcej na tej czarującej wyspie.

Kuchnia i jedzenie

Na kuchnię Mauritiusa duży wpływ ma tropikalne położenie wyspy, a także różnorodność kulturowa, która charakteryzuje ten kraj. Kuchnia maurytyjska jest mieszanką wpływów afrykańskich, chińskich, europejskich (głównie francuskich) i indyjskich w historii Mauritiusa. Większość potraw i tradycji kulinarnych jest inspirowana kulturą francuską, byłymi afrykańskimi niewolnikami oraz indyjskimi robotnikami i chińskimi migrantami przybyłymi w XIX wieku. Przez lata społeczności występujące na Mauritiusie wzajemnie adaptowały i mieszały kuchnię do swoich upodobań, co doprowadziło do rozwoju kuchni maurytyjskiej. Podczas gdy niektóre popularne dania i desery są spożywane przez Mauritiusów wszystkich grup etnicznych lub społeczności, istnieją również formy kuchni, które pozostają wyraźnie etniczne i są unikalne dla konkretnej społeczności etnicznej ze względu na ich przodków kulturowych i historycznych powiązań. Lokalne jedzenie, które różni się w zależności od społeczności etnicznych, odzwierciedla zatem silne wpływy tradycyjne, kulturowe i historyczne każdej społeczności.

Najczęściej używane składniki i przyprawy na Mauritiusie

Najczęstsze warzywa używane w kuchni maurytyjskiej to pomidory, cebula, palec pański, bakłażany, chayote, czosnek i chilli. Ryż i owoce morza, w tym solone ryby, wędzony błękitny marlin, krewetki, ośmiornice, krewetki i raki są również podstawowymi składnikami używanymi w kuchni maurytyjskiej. Przyprawy takie jak papryczki chili, kardamon i goździki są szeroko rozpowszechnione w kuchni maurytyjskiej. Ryż jest podstawowym pożywieniem Mauritiusa. Jest on dostępny w różnych formach, takich jak smażony, gotowany lub gotowany z przyprawami. Jest spożywany wraz z innymi potrawami z warzyw, mięsa i owoców morza.

Potrawy kuchni maurytyjskiej

Mauritius jest znany ze swoich sosów i curry, które są zwykle podawane z daniami mięsnymi, owocami morza i warzywami. Popularne dania to chiński makaron smażony lub gotowany, smażony ryż diri frir, kulki rybne, warzywne i mięsne w bulionie, sajgonki chińsko-mauretańskie, Chop seuy, haleem, bryani, dholl puri oraz roti podawane z sosem pomidorowym i piklami, curry.

Przekąski i desery

Gato Brinzel, czyli ciasto z bakłażana, ciasto ze słodkich ziemniaków Gateau Patates, Gato Piment - ciasto chili, Merveilles - ciastka z rozłupanego grochu połączone z chili oraz Samosas, czyli smażone indyjskie ciasto z pikantnym nadzieniem, zawierającym takie składniki jak przyprawione ziemniaki, cebula i groszek. Biscuit Manioc to deser wykonany z aromatyzowanych ciasteczek z manioku zmieszanych ze świeżymi owocami i lodami. Napolitaine są lokalnymi ciastkami wykonanymi z dwóch herbatników i dżemu oblanego lukrem. Pudding z polenty jest często podawany jako przekąska przy herbacie. Są to najpopularniejsze przekąski i desery na tej egzotycznej wyspie.

Napoje

Piwo Phoenix jest narodowym piwem wyspy, które jest produkowane od lat 60. XX wieku. Rum Green Island to popularny napój alkoholowy, który produkowany jest na Mauritiusie i jest odmianą rumu. Mieszkańcy Mauritiusa najczęściej piją ten trunek z zimnym słodkim napojem i kawałkiem cytryny. Alouda to słodki, zimny napój z mleka, nasion bazylii ("tukmaria") i plasterków kolorowej galaretki agar-agar, który jest szczególnie orzeźwiający w gorący letni dzień. "Czarna galaretka" jest to zimny napój pochodzenia chińskiego wykonany z galaretki z trawy w wodzie i cukru lub wody z syropem. Panakon jest zimnym napojem przygotowywanym w ceremoniach religijnych podobnie jak kawada. Robi się go z tamaryndowca, cukru, cytryn i kardamonu.

Wnioski

Mauritius jest czarującym rajem, który powinien być odkryty przez każdego, kto szuka niezapomnianych wakacyjnych doświadczeń! Od oszałamiających plaż i bujnych lasów deszczowych po przyjaznych mieszkańców i pyszną kuchnię - niezależnie od tego, jakim typem podróżnika jesteś, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Niezależnie od tego, czy chcesz się zrelaksować na białych piaszczystych plażach, czy odkryć tętniące życiem miasta - Twoja podróż będzie niezwykła! Mauritius wakacje flyhunter.pl