W parku im. ks. T. Kirschke powstała rabata bylinowa. Tworzy ją ponad 2500 roślin. Wiosną, gdy wszystkie rozkwitną, mieszkańcy będą mogli podziwiać je w pełnej okazałości.

Rabata powstała w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw. Składa się z bergenii, budlei, jeżówek i astrów. W kwietnej kompozycji znajdują się również lawenda i szałwia. Zróżnicowane formy ukwieceń tworzą miejsce zachęcające owady zapylające do odwiedzin.

- Do kompozycji roślinnych wybieramy gatunki bylin, które są atrakcyjne dla owadów zapylających. W ten sposób dbamy o bioróżnorodność naszych miejskich parków - zaznacza Aleksandra Skoczylas, inspektor Zarządu Zieleni Miejskiej, która zaprojektowała kwietną kompozycję.

Rośliny są ponadto wytrzymałe na warunki klimatyczne i łatwe w pielęgnacji. Kwietnik będzie przyciągał fantastycznym zapachem oraz zachwycającym widokiem w trakcie kwitnienia. Fioletowe kwiaty lawendy, czarno fioletowe lub czerwonobrunatne kolory bodziszka, czy też purpura budlei stworzą wyjątkową, estetyczną kompozycję.

Poza walorami estetycznymi, byliny są ponadto ekonomiczne. To rośliny wieloletnie, które w większości zimują w gruncie. Po przekwitnięciu wydają nasiona, następnie obumierają, po to, by pojawić się ponownie w kolejnym sezonie wegetacyjnym.

ZZM/PD