Jak założyć firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej? Od czego zacząć? Jak rozwiać wątpliwości dotyczące wniosku CEIDG - 1? Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania zaprasza obywateli Ukrainy na szkolenie, które odpowie na najważniejsze pytania.

Szkolenie odbędzie się 12 października w godz. 11 - 13. Będzie przeprowadzone w formie online - przy pomocy aplikacji Zoom, a przeprowadzą je pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP. 

Osoby zainteresowane mogą rejestrować się pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/838689-140/. Ci, którzy się zapiszą, w dniu spotkania otrzymają link do logowania na szkolenie.

W programie szkolenia znajdują się najważniejsze informacje dotyczące własnej firmy - czyli 

czym jest działalność gospodarcza, przedsiębiorca i jakie są  obowiązujące polskie akty prawne. Specjaliści wyjaśnią, jak wygląda podejmowanie działalności gospodarczej w Polsce przez obywateli Ukrainy. Scharakteryzują krótko formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i przybliżą ich wady i zalety.

Uczestnicy poznają również procedurę rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej, Omówiony zostanie druk CEIDG-1 (zwłaszcza kwestie takie jak wpis do CEIDG, zmiana wpisu, zawieszeniei wznowienie działalności gospodarczej oraz likwidacja firmy). Prowadzący wyjaśnią, skąd wziąć NIP i REGON i wytłumaczą, jak zarejestrować firmę przez internet oraz czym jest Profil Zaufany ePUAP. 

Omówione zostaną także obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS oraz wobec Urzędu Skarbowego. Poruszona zostanie też ważna kwestia - skąd czerpać pieniądze na własny biznes, czyli jakie mogą być źródła finansowania działalności gospodarczej. 

Spotkanie będzie w formie online - należy połączyć się, korzystając ze stabilnego połączenia internetowego najlepiej przewodowego.

AW