Bogaty pakiet socjalny, możliwość rozwoju zawodowego i premie - to wszystko czeka na przyszłych pracowników MPK Poznań. Spółka poszukuje kandydatów, którzy mają uprawnienia do prowadzenia autobusów lub chcą wziąć udział w kursie na prawo jazdy kategorii D. Od zaraz może zatrudnić nawet 100 osób.
MPK Poznań, jak wiele firm z branży transportowej, boryka się z problemami kadrowymi. Obecnie poszukiwani są przede wszystkim kierowcy - zarówno ci, którzy już mają prawo jazdy kat. D i świadectwo kwalifikacji, jak też osoby, które uprawnień do kierowania autobusem nie mają, ale chciałyby je zdobyć i podjąć pracę w miejskiej spółce.
Z ofertami pracy można zapoznać się m.in. na stoisku informacyjnym, które w sobotę (17 września) powstanie na rondzie Kaponiera (poziom -1, od strony ul. Święty Marcin), a czynne będzie w godzinach od 11.00 do 16.00. W tym samym czasie odbywać się będzie organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności gra miejska "Mobiliada": Na stoisku będzie można m.in. poznać procedurę rekrutacyjną, zapoznać się z wymaganiami na poszczególne stanowiska, a także porozmawiać z kierowcą i motorniczym o realiach pracy.
Bogata oferta dla pracowników
Zatrudnieni w spółce mogą liczyć na pakiet socjalny wspierający aktywność i wypoczynek pracowników - dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i kolonii dla dzieci, karnetów sportowych oraz biletów do kina i teatru. MPK oferuje możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do szkoleń i dofinansowanie kursów i studiów. Pracownicy mogą korzystać z karty Multisport, świątecznych paczek dla dzieci, a także z możliwości zakupu biletu specjalnego na komunikację miejską organizowaną przez ZTM w Poznaniu (za 12 zł na rok - nie tylko dla kierowców i motorniczych, ale także członków ich rodzin). Kierowcy otrzymują na początek 4760 zł brutto (w tym premia) miesięcznie, a wynagrodzenie rośnie wraz ze stażem. Dodatkowo płatna jest praca w porze nocnej oraz w godzinach nadliczbowych.
Głównym obowiązkiem na stanowisku kierowcy jest bezpieczny przewóz pasażerów po wyznaczonych trasach. Zadaniem prowadzących pojazdy jest również zgłaszanie zauważonych w trakcie jazdy usterek i uszkodzeń autobusów oraz informowanie pracowników nadzoru ruchu o wystąpieniu utrudnień na trasie, a także obsługa klienta (czyli udzielanie pomocy potrzebującym tego pasażerom).
Od kandydatów oczekiwane jest wykształcenie co najmniej zawodowe, niekaralność, dyspozycyjność, sumienność, odporność na stres, umiejętność komunikowania się i wysoka kultura osobista.
Masz prawo jazdy kat. D i świadectwo kwalifikacji? Praca czeka
MPK Poznań od zaraz jest w stanie zatrudnić ponad 100 kierowców, posiadających już prawo jazdy kategorii D i świadectwo kwalifikacji. Osoby, które chcą pracować w spółce, mogą zdecydować się na pełen etat, ale mogą również wybrać inną dogodną dla nich formę zatrudnienia: w niepełnym wymiarze godzin, pracę weekendową bądź umowę-zlecenie. Przed podjęciem pracy konieczne jest nauczenie się przebiegu tras autobusowych (wskazanych na etapie rekrutacji).
MPK Poznań organizuje także kursy dla tych osób, które chciałyby być kierowcami autobusu, ale wymaganych uprawnień nie mają. Najbliższy kurs na prawo jazdy kat. D rozpocznie się w połowie października, a kolejny - na przełomie roku 2022/2023 (kurs jest bezpłatny dla tych osób, które - po zdaniu egzaminu - przez trzy lata będą pracować w spółce).
Poza chęcią podjęcia pracy na stanowisku kierowcy w MPK Poznań, od kandydatów oczekuje się ukończonych 21 lat, minimum zawodowego wykształcenia i posiadania prawa jazdy kat. B - pozostałe wymagania są takie same, jak w przypadku wykwalifikowanego już kierowcy.
Spółka poszukuje również motorniczych (organizowany jest także kurs na pozwolenie do kierowania tramwajem), ślusarzy, elektromechaników, elektromonterów. Z pełną informacją na temat aktualnych wolnych stanowisk można zapoznać się w zakładce Kariera: mpk.poznan.pl/kariera
MPK/AW