Mieszkańcy ul. Grodziskiej zyskali wygodne dojście do domów, natomiast w rejonie skrzyżowania ulic Koszalińskiej i Krajeneckiej powstaną oprócz chodników również nowe perony przystankowe.

Zamiast po zniszczonych, połamanych płytkach na ulicy Grodziskiej można już chodzić po nowej nawierzchni z kostki betonowej, tzw. cegiełki. Nawiązuje ona o tej już istniejącej w okolicy. Prace brukarskie zostały wykonane na odcinku od posesji nr 117 do ulicy Szamarzewskiego. 

Koszt inwestycji/robót wyniósł 55 tys. złotych. Środki pochodzą z puli znajdującej się w dyspozycji Rady Osiedla Ogrody.

"Chodnik zamiast błota na poznańskim Strzeszynie"

Tytuł jest nazwą projektu, w ramach którego w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej powstają nowe perony przystankowe i chodniki. Dotychczas pasażerowie chcący dotrzeć do przystanku po południowej stronie (w stronę centrum) musieli korzystać z nieutwardzonego pobocza. Natomiast po stronie północnej wejście na przystanek było możliwe bezpośrednio z chodnika przy ul. Krajeneckiej lub nieutwardzoną ścieżką biegnąca od ul. Koszalińskiej (drogi wewnętrznej). Realizacja rozpoczętej w tym tygodniu inwestycji poprawi więc komfort pieszych poruszających się w rejonie obu przystanków.

Perony i chodnik po północnej stronie ul. Koszalińskiej zostaną wykonane z płyt betonowych, natomiast dojście do przystanku w stronę centrum będzie miało nawierzchnię bitumiczną (w przyszłości ma się ono stać częścią drogi pieszo-rowerowej). Chodniki będą miały szerokość 3 metrów. W ramach zadania wykonany zostanie również kanał technologiczny.

Prace w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej powinny zakończyć się w pierwszej połowie października. Ich koszt wyniesie blisko pół miliona złotych.

ZDM