Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Mazurek" funkcjonuje DOM, czyli Działkowy Ogród Międzykulturowy, w którym ziemię uprawiają rodziny z doświadczeniem uchodźczym lub migracyjnym. W sierpniu i wrześniu organizatorzy projektu zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów kulinarnych, muzycznych i stolarskich, a także z wekowania i barwienia tkanin. Obowiązują zapisy.

Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Mazurek" funkcjonuje DOM, czyli Działkowy Ogród Międzykulturowy, w którym ziemię uprawiają rodziny z doświadczeniem uchodźczym lub migracyjnym. W sierpniu i wrześniu organizatorzy projektu zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów kulinarnych, muzycznych i stolarskich, a także z wekowania i barwienia tkanin. Obowiązują zapisy. 

             

Od trzech miesięcy na Wildzie funkcjonuje DOM - Działkowy Ogród Międzykulturowy, w którym ogrodnicy i ogrodniczki z kilku kontynentów pielęgnują zieloną przestrzeń: uprawiają grządki, sadzą rośliny, spędzają wspólnie czas i odpoczywają na miejskim łonie natury. W najbliższym czasie organizatorzy zapraszają poznaniaków i poznanianki na cykl darmowych zajęć. 

             

Ogrodowy plac zabaw - rodzinne warsztaty stolarskie

             

W ogrodzie poza uprawą roślin i zabawą można też harcować i majsterkować. Za pomocą palików, desek, paru palet i sznura działka może stać się naturalnym placem zabaw. Wystarczy zakasać rękawy, dowiedzieć się jak działają narzędzia i pod okiem prowadzącego warsztaty wyczarować miejsca do rozrywki. Rodzinne zajęcia z majsterkowania poprowadzi Leśny Stolarz, animator i rzemieślnik. Warsztaty odbędą się w czwartek, 25 sierpnia od godz. 17:30. 

           

Dżem party - warsztaty z wekowania i muzyczny jam

           

Koniec lata to nie koniec świata. Chociaż z żalem żegnamy wakacje, to w ogrodzie życie dalej toczy się w naturze i obfitości. Z owoców można stworzyć wyborne weki, a nieco niższe temperatury pozwalają na spędzanie czasu na działce w pełnym komforcie i doskonałych nastrojach. Organizatorzy zapraszają na Dżem party - warsztaty z wekowania i muzyczny jam. Zachęcają, aby zabrać ze sobą słoiki, owoce i instrumenty na wspólne gotowanie i muzykowanie. Zajęcia odbędą się w sobotę, 3 września od godz. 16:00, liczba miejsc ograniczona.

             

Domowe octy i wina - warsztaty kulinarne

           

Maraton wekowania trwa w najlepsze, w ruch idą szalone przepisy, nowe receptury, zaufane smaki. Późnoletnie owoce stają się dżemami, powidłami, sokami czy kiszonkami, a można z nich zrobić dużo więcej, w tym w domowej roboty octy smakowe. W trakcie warsztatów z Marzeną Polowczyk uczestnicy dowiedzą się, jak one powstają i smakują. Nauczą się także przygotowywać własne octy. Zajęcia odbędą się 8 września, godz. 17:30. 

             

Firanki do altanki - warsztaty z naturalnego barwienia tkanin

Każda działkowa altanka jest inna i każda wyjątkowo piękna. Architektura ogrodowa stanowi nieodłączny element działkowego krajobrazu - razem z kwiatami, wężami ogrodowymi i leżakami rozłożonymi na słońcu. Część altanek to prawdziwe dzieła sztuki z długą historią. W trakcie spotkania z Anną  Gruszką uczestnicy poszukają roślin barwierskich w okolicy działek i stworzą materiały barwione za pomocą roślin. Organizatorzy zachęcają do zabrania wymierzonych kawałków jasnych tkanin naturalnych (bawełny, batystu, lnu, jedwabiu). Zajęcia odbędą się w czwartek, 22 września od godz. 17:30.

             

Wszystkie warsztaty odbywają się w ROD "Mazurek" przy ulicy Droga Dębińska 16. Idąc od wiaduktu przy ul. Hetmańskiej (w stronę Dębca) trzeba dojść do furtki po prawej stronie ul. Droga Dębińska, około 200 metrów od wiaduktu.

Aby wziąć udział w zajęciach  należy wysłać zgłoszenie mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z miejskim projektem Fyrtle, którego celem jest wzmacnianie tożsamości lokalnej.