5 największych firm transportowych w Wielkopolsce

Województwo wielkopolskie stanowi drugie w kraju pod względem powierzchni oraz trzecie pod względem liczby ludności. Z tych powodów oraz z uwagi na dobre skomunikowanie swoje oddziały posiadają w nim duże międzynarodowe firmy transportowe takie jak: ROHLIG SUUS Logistics, Schenker, Wolter Koops International Logistics czy Grupa Raben. Warto jednak wiedzieć, że można znaleźć tu także kilka innych sporych przedsiębiorstw z tej branży. Jakich?

Transpost-Logistyka

Transpost-Logistyka to pierwsza firma na naszej liście 5 największych przedsiębiorstw transportowych w Wielkopolsce. Na rynku istnieje od ponad 50 lat, pierwotnie jako Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności, jednak od 2017 roku, z powodu rosnących udziałów w rynku transportowym funkcjonuje jako samodzielna Spółka – Transpost-Logistyka. Jej kapitał jest w 100% polski. W ofercie firmy znaleźć można kompleksowe świadczenie usług w zakresie transportu krajowego oraz międzynarodowego. Swoją siedzibę ma w Poznaniu.

Firma transportowa Fracht

Kolejna znana firma transportowa z oddziałem w Poznaniu to np. Fracht. Podobnie jak poprzednik może poszczycić się długą historią na rynku logistycznym – funkcjonuje nieprzerwanie od 1992 roku. Na początku działała jako niewielkie przedsiębiorstwo transportowe założone przez 2 przyjaciół pasjonujących się transportem. Dzisiaj stanowi ogromną firmę logistyczną, która świadczy szeroki zakres usług. Specjalizuje się w transporcie drogowym – krajowym oraz międzynarodowym. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie oraz flotę pozwalającą na zorganizowanie transportu ponadgabarytowego, chłodniczego, materiałów niebezpiecznych oraz logistyki mebli. W ofercie znaleźć można także dodatkowe usługi pozwalające na usprawnienie transportu oraz magazynowania produktów.

M&W Spedition

M&W Spedition swoją siedzibę ma w Obornikach. Jest to kolejny z liderów branży transportowej w Wielkopolsce. Jego działalności skupia się na transporcie międzynarodowym, m.in. z i do Belgii, Holandii i Niemiec. Ponadto zajmuje się transportem krajowym. Firma swoje usługi świadczy na podstawie Konwencji CMR, czyli umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów, przez co stanowi godnego zaufania przewoźnika.

BWA BIS

BWA BIS to jedna z młodszych firm w naszym zestawieniu przewoźników w Wielkopolsce, działa od 2006 roku. Posiada jednak szerokie doświadczenie związane z transportem krajowym oraz międzynarodowym do wszystkich krajów europejskich. W ofercie znaleźć można ekspresowe doręczenie (w czasie 48 godzin) przesyłki na terenie Polski i Europy, drogowy przewóz towarów i ładunków niebezpiecznych oraz bieżące śledzenie przesyłek dzięki systemom GPS i GSM. Ponadto towar może być magazynowany w monitorowanym budynku.

Firma transportowa Tevex

Tevex, podobnie jak poprzednik, swoją działalność rozpoczął w 2006 roku, jego siedziba mieści się w Grodzisku Wielkopolskim. Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w transporcie chłodniczym – realizuje usługi transportowe towarów świeżych i mrożonych. Ponadto swoim klientom oferuje działania związane z kompletacją ładunków drobnicowych, magazynowaniem towarów oraz wymianą opakowań do przechowania i transportu.