Mobilna wulkanizacja z dojazdem – pomoc drogowa z MMM Service

Przysłowiowa „guma” może przydarzyć się każdemu. Ale nie wszyscy z tą awarią potrafią i mogą sobie poradzić. I prawdopodobnie w tej chwili kierowcy auta włącza się czerwona lampka z pytaniem: jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Zadzwonić po Assistance? A może wezwać lawetę i pojechać do wulkanizacji?

Nic z tych rzeczy. Pomoc drogowa z MMM Service w Poznaniu ma dla Ciebie innowacyjną usługę w postaci mobilnej wulkanizacji z dojazdem. Na czym to polega?

 

Awaria koła? Naprawimy to na miejscu.

Awaria koła? Naprawimy to na miejscu.

Pomoc drogowa z MMM Service: co oznacza pojęcie wulkanizacji ?

Jadąc samochodem bardzo często mijamy szyldy z napisem „wulkanizacja opon”. Ta nazwa nie jest więc obca żadnemu kierowcy. Ale warto wiedzieć, co kryje się pod tym hasłem? Co to jest wulkanizacja?

- Przysłowiowy Kowalski kojarzy pojęcie wulkanizacji jako miejsce, w którym serwisuje się opony. Z warsztatów o tym profilu korzysta bowiem osobiście, gdy nagle spadnie ciśnienie w oponach jego samochodu lub po prostu „złapie gumę”. Usługi wulkanizacyjne świadczy również pomoc drogowa w Poznaniu. W naszym warsztacie kierowca ma możliwość skorzystania z profesjonalnych usług z zakresu ogumienia. Może to być na przykład: sezonowa wymiana opon, zamontowanie nowych modeli lub diagnostyka i naprawa ogumienia. Świadczymy również usługi wulkanizacyjne mobilnie – u klienta lub w miejscu, gdzie wydarzyła się awaria – opowiada fachowiec z pomocy drogowej z MMM Service w Poznaniu. – Jest to nowość na terenie Poznania.

Jednak warto wiedzieć, że pojęcie wulkanizacja ma szersze znaczenie niż tylko miejsce serwisu ogumienia. Oznacza ono również sam proces, podczas którego wytwarza się opony.

Wulkanizacja stacjonarna i mobilna

Warsztaty wulkanizacyjne dzielą się na stacjonarne i mobilne. Jakie są między nimi różnice i z jakich usług można skorzystać? Stacjonarne wulkanizacje oferują zazwyczaj:

  • wymianę opon,

  • diagnostykę kół i opon,

  • naprawę uszkodzonych opon,

  • konserwację opon i kół,

  • prostowanie skrzywionych felg,

  • wyważanie kół,

  • bieżnikowanie opon.

Takie usługi wykonuje również pomoc drogowa z MMM Service. Ale, jak wiadomo, awaria koła nie wybiera sobie miejsca akurat w pobliżu warsztatu wulkanizacyjnego. Co wtedy trzeba zrobić? Zadzwonić po pomoc drogową.

- Pomoc drogowa w Poznaniu przybędzie z odsieczą z mobilnym warsztatem wulkanizacyjnym. Prawda, że jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy dojdzie do niespodziewanej awarii w trasie i nie jesteśmy w stanie kontynuować jazdy? Wtedy wystarczy tylko jeden telefon i określenie swojej lokalizacji. Nasi fachowcy, którzy dysponują niezbędnymi narzędziami przyjeżdżają najszybciej, jak to jest możliwe we wskazane przez kierowcę miejsce. Dzięki temu odpadają koszty holowania pojazdu – wyjaśnia właściciel pomocy drogowej z MMM Service w Poznaniu.

Bardzo często mobilne wulkanizacje oferują swoje usługi przez całą dobę i 365 dni w roku. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które bierze pod uwagę nieprzewidywalność życiowych sytuacji. Na nic się bowiem zda regularna kontrola stanu ogumienia, odpowiednie wyważenie kół, czy sprawdzanie kondycji bieżnika, „gumę” można złapać zawsze i wszędzie. Do awarii wystarczy bowiem zły stan jezdni, po której akurat się poruszamy. Jednak warto wiedzieć, że usługi mobilnych wulkanizacji nie ograniczają się do nagłych przypadków. Takie warsztaty również dojeżdżają do klienta, by zmienić np. sezonową zmianę opon. Ofertę mobilnych wulkanizacji cenią sobie zwłaszcza firmy, które mają pokaźną flotę służbowych pojazdów. Usługa jest szybka, ekonomiczna i wygodna.

Poznaj historię wulkanizacji

Korzenie wulkanizacji nie sięgają daleko w przeszłość, choć może tak się wydawać, bo przecież koło, to przedmiot, który wynaleziono kilka tysięcy lat wstecz. Ale na samym początku swojego istnienia koło nie było robione z gumy, a najczęściej z kamienia czy drewna. Dzieje więc samej opony są zdecydowanie krótsze.

Pewnie słyszeliście nazwę „Goodyear”? I skojarzyliście je od razy ze znaną i obecną od wielu lat na rynku marką opon? To bardzo słuszne stwierdzenie. Marka ta swoją nazwę wywodzi od nazwiska samego twórcy technologii tworzenia gumy. Był nim Anglik, Charles Goodyear, którego nazywa się ojcem wulkanizacji. Jego odkrycie z 1839 roku stało się przełomowym wydarzeniem w rozwoju całej motoryzacji.

Przez wiele lat przeprowadzał eksperymenty na kauczuku. Dzięki temu opracował właściwy procesu obróbki cieplnej tego materiału, dzięki czemu uzyskał masę gumową o pożądanych parametrach. Historia wulkanizacji zaczyna się właśnie do tego momentu. Bowiem to odkrycie Charlesa Goodyear’a stało się podwaliną do stworzenia współczesnej opony samochodowej. Od tego czasu nastąpiło wiele modyfikacji procesu zamiany kauczuku w gumę, by uzyskać odpowiednią elastyczność oraz największą żywotność materiału finalnego.

 

Historia wulkanizacji zaczęła się na początku XIX wieku wraz z wynalezieniem gumy.

Historia wulkanizacji zaczęła się na początku XIX wieku wraz z wynalezieniem gumy.

 

Do dzisiaj opony są wciąż udoskonalane, a opony i ich zadania zdecydowanie różnią się od siebie.

- O tych i wielu innych ciekawostkach, a przede wszystkim o możliwościach profesjonalnej wulkanizacji mobilnej możecie się dowiedzieć korzystając z usług, jakie oferuje pomoc drogowa z MMM Service - wyjaśnia właściciel pomocy drogowej z Poznania.

Pomoc Drogowa MMM Service
ul. Złotowska 102
60-184 Poznań

tel. kom 503750310
https://pomocdrogowa.i-poznan.pl