Olej moringa do twarzy – jak cera najbardziej na nim skorzysta?

Oleje roślinne ze względu na swojej właściwości coraz częściej wykorzystywane są nie tylko w kuchni, ale również w kosmetologii. Jednym z takich olejów jest olej moringa.

Jakie działanie ma olej moringa?

Ojczyzną oleju moringa jest Haiti. Tłoczy się go z nasion drzew moringa nazywanego także drzewem cudów. Pierwsze pisemne wzmianki o tym, że olej ten stosowany był do pielęgnacji pochodzą jeszcze sprzed naszej ery. Swoje właściwości zawdzięcza on swoim składnikom. Olej moringa zawiera witaminy A, C, D, E oraz witaminy z grupy B. Jest również bogaty w pierwiastki mineralne. Spośród innych olejów roślinnych wyróżnia się tym, że w jego składzie obecnych jest aż 1700 przeciwutleniaczy. Ponadto jest on źródłem kwasu oleinowego. Tak bogaty skład sprawia, że olej moringa ma właściwości odżywcze, przeciwzapalne i regenerujące. Można wykorzystywać go nie tylko do masażu, ale także do pielęgnacji skóry i włosów. Bardzo interesujący artykuł o oleju moringa znajdziesz tutaj: https://triny.pl/blog/olej-moringa-na-twarz-i-wlosy-poznaj-jego-cudowne-wlasciwosci/.

Do pielęgnacji jakiej cery olej moringa sprawdza się najlepiej?

Zawarte w oleju moringa składniki sprawiają, że doskonale sprawdza się do pielęgnacji bardzo różnych typów cery. Stosowanie tego oleju szczególnie powinny rozważyć osoby z cerą suchą i podrażnioną. Poleca się go również do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Jego właściwości mogą wykorzystać także osoby z cerą wrażliwą. Co więcej, olej moringa stosowany regularnie działa odmładzająco. Do swojej pielęgnacji mogą go włączyć osoby z cerą dojrzałą i bardzo dojrzałą. Zawarte w nim sterole roślinne (stigmasterol, beta-sitosterol) odżywiają skórę, a kwas oleinowy wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Plusem oleju moringa jest to, że do pielęgnacji twarzy można go stosować zarówno oddzielnie, jak i w połączeniu z innymi olejami.

Tłoczony na zimno olej moringa sprawdza się do pielęgnacji skóry o bardzo różnych potrzebach. Olej moringa doskonale się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Aby swoje właściwości zachował jak najdłużej, należy przechowywać go szczelnie zamkniętym opakowaniu w chłodnym i suchym miejscu.