Wkrótce rowerzyści będą mogli poruszać się wygodną trasą wzdłuż ul. Szymanowskiego na Piątkowie. Zasadnicze prace budowlane planowane w ramach tej inwestycji dobiegają końca. 

- Droga rowerowa wzdłuż ul. Szymanowskiego będzie dwukierunkowa, umożliwi więc bezpieczny i komfortowy dojazd do przystanków tramwajowych na trasie PST - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. - Będzie też można pojechać nią dalej, w kierunku centrum, istniejącą już trasą. To kolejna rozbudowa infrastruktury rowerowej w Poznaniu. Na inwestycji skorzystają nie tylko mieszkańcy piątkowskich osiedli, ale również poznaniacy z innych części miasta, którzy będą chcieli wybrać się w ten rejon.

Trasa służyć będzie mieszkańcom na odcinku od ul. Stróżyńskiego do ul. Szeligowskiego, na niezagospodarowanym dotąd terenie od strony osiedla Jana III Sobieskiego. 

- Nową drogę rowerową pokryła już nawierzchnia, powstały także wszystkie zaplanowane chodniki oraz dodatkowe przejście dla pieszych. Do wykonania pozostało oznakowanie i montaż małej architektury, takiej jak ławki i kosze na śmieci. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wykonawca inwestycji zajmie się także nasadzeniami zieleni i przeprowadzi wszelkie prace porządkowe - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowane zostało również rondo u zbiegu ul. Szymanowskiego i Stróżyńskiego, na którym planowane są jeszcze nasadzenia zieleni. 

Wzdłuż większej części nowego odcinka trasy rowerowej powstał także chodnik. W ramach zadania wytyczono również nowe przejście dla pieszych przez ul. Szymanowskiego, na wysokości zjazdu na parking osiedla Jana III Sobieskiego. Wykonawca prac przebudował też sygnalizację świetlną na ul. Szymanowskiego oraz przystanek autobusowy. 

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na bieżący, pierwszy kwartał tego roku, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne.

PIM/AW