Dla miłośników zwierząt oraz natury poznański ogród zoologiczny przygotował specjalną ofertę na czas ferii zimowych. Na odwiedzających Nowe Zoo czeka niespodzianka - dodatkowe spotkanie z jego mieszkańcami online. Ponadto będziemożna wybrać się także na poszukiwanie sów.

Przy zakupie biletu w dniach 15-30 stycznia odwiedzający ogród otrzymają kartę z zadaniami. Po jej rozwiązaniu należy przesłać otrzymane hasło na podany adres mailowy. W odpowiedzi każdy dostanie link do spotkania internetowego ze zwierzętami, które teraz, ze względu na pogodę, nie są obecne na wybiegu. 

Zdalne spotkania z mieszkańcami zoo odbywać się będą w dniach 17-30 stycznia we wtorki, środy i czwartki o godzinie 12:00. Wycieczka zajrzy do Nowego oraz Starego Zoo. Dodatkowo, ostatniego dnia, w godzinach późno popołudniowych, uczestnicy przeniosą się do pawilonu zwierząt nocnych. 

Ponadto w piątki i soboty podczas przerwy zimowej (21, 22, 28, 29 stycznia) można wybrać się na spacer po Nowym Zoo w ramach Nocy Sów. Wyprawa, która rozpocznie się o godz. 17:00, będzie okazją do spotkania zarówno z sowami mieszkającymi w wolierach, jak i - przy odrobinie szczęścia - tymi żyjącymi na wolności w lasach na terenie Nowego Zoo. W wędrówce mogą wziąć udział dzieci powyżej 10. roku życia, w grupach do 15 osób. Aby wziąć udział w wycieczce należy najpierw zapisać się mailowo na listę w dziale edukacji Nowego ZOO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., uzyskać potwierdzenie, a następnie kupić bilet do zoo on-line. Wszystkich informacji udziela Dział Edukacji - nr tel. 61 8 720 773.

W weekend (15-16 stycznia) będzie można także przyjrzeć się karmieniu wielbłądów, wydarzenie zaplanowano na godz. 13:30. Dodatkowo o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z leniwcami i lemurami, o 12:00 będzie można wysłuchać opowieści o pandach rudych, a o 13:00 o słoniach.

Na Facebooku Zoo znaleźć można szczegółowe informacje oraz dane do rejestracji na wycieczkę z sowami.

Nowe ZOO zaprasza do skorzystania ze swojej oferty przy ul. Krańcowej 81 codziennie od 9:00 do 16:00, wstęp zgodnie z cennikiem. Stare Zoo, przy ul. Zwierzynieckiej 19, otwarte w tych samych godzinach, można odwiedzić bezpłatnie. 

PD