Jak co roku miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking najlepszych polskich szkół. Dobrymi wynikami mogą pochwalić się również poznańskie licea i technika. Najlepiej w zestawieniu wypadły II LO, VIII LO, LO św. Marii Magdaleny, a także Technikum Komunikacji (w ZSK) oraz Technikum Łączności (w ZSŁ). 

Ogólnopolski ranking liceów i techników "Perspektywy" jest przygotowywany od ponad 20 lat (w tym roku odbyła się jego 24. edycja). Oceniając szkoły, kapituła bierze pod uwagę wyniki matur i sukcesy na olimpiadach, a w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych. 

Jeżeli chodzi o poznańskie szkoły, w tym roku w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących najwyżej znajduje się II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej (26. miejsce) oraz VIII Liceum Ogólnokształcące im. im. Adama Mickiewicza (27. miejsce). W pierwszej pięćdziesiątce znalazło się także Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny (42. miejsce).

W przypadku szkół kształcących w zawodzie najwyższą pozycję zajęło Technikum Komunikacji (w Zespole Szkół Komunikacji). Szkoła - podobnie jak w latach ubiegłych - znalazła się w pierwszej dziesiątce, zajęła 7. miejsce. Wysoką pozycję zajęło także Technikum Łączności (w Zespole Szkół Łączności im. M. Kopernika). Szkoła znajduje się na 21. miejscu rankingu najlepszych techników.

Z pełnym rankingiem można zapoznać się na portalu Perspektywy

Dzień wcześniej, we wtorek 11 stycznia, podczas gali na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ogłoszono wyniki Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule na stronie Poznan.pl

AJ