Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Jacy specjaliści są potrzebni w Poznaniu? Przekonajmy się!

Poznań to stolica Wielkopolski oraz jedno z największych polskich miast. W mieście siedziby mają duże zagraniczne firmy, które wciąż poszukują wykwalifikowanych pracowników, oferując atrakcyjne warunki finansowe. Na zatrudnienie mogą liczyć również przedstawiciele zawodów deficytowych. Gdzie szukać pracy w Poznaniu? Jakich specjalistów szukają pracodawcy? 

Specjalista w Poznaniu potrzebny od zaraz

W Poznaniu w poprzednim roku zaobserwowano rekordową, 2-procentową stopę bezrobocia. Nawet pomimo gorszej kondycji gospodarki wywołanej pandemią i rozprzestrzeniającym się wirusem, w mieście łatwo było znaleźć zatrudnienie w wielu branżach. Rynek pracy w Poznaniu dynamicznie się rozwija, dlatego firmy potrzebują kapitału ludzkiego, aby sprostać wyzwaniom biznesowym. Poznańscy pracodawcy poszukują przede wszystkim pracowników w sektorze motoryzacyjnym (również automotive) oraz IT. Zgodnie z badaniami statystycznymi, najwięcej osób w całym mieście zatrudnia Volkswagen. Oferty pracy korporacji skierowane są nie tylko do menedżerów i inżynierów, ale również do pracowników fizycznych, przede wszystkim operatorów produkcji. 

Gdzie szukać pracy?

Dane rynkowe jednoznacznie pokazują, że najpotrzebniejszymi pracownikami są kurierzy, ochroniarze oraz pracownicy branży budowlanej, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników wykończeniowych. W biurach rachunkowych brakuje księgowych, a w szkołach nauczycieli. Szkoły zatrudnią głównie nauczycieli przedmiotów zawodowych. Korporacje działające na terenie miasta wciąż poszukują grafików komputerowych, marketingowców i ekonomistów. Na wysokie wynagrodzenie mogą liczyć osoby po skończonej szkole zawodowej, w tym stolarze, hydraulicy, murarze, elektrycy oraz spawacze. 

Aby znaleźć pracę w Poznaniu, wiele osób udaje się do Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. Warto jednak kontaktować się z pracodawcą, unikając pośredników. Wówczas można liczyć na wyższe wynagrodzenie. Poznańscy pracodawcy zamieszczają ogłoszenia na popularnych serwisach dla osób szukających pracy. Można skorzystać z systemu filtrów, aby jak najlepiej dopasować oferty do własnych oczekiwań finansowych. Należy pamiętać, że ułatwieniem w znalezieniu pracy będzie stworzenie profesjonalnego CV oraz listu motywacyjnego, warto wyszczególnić w nich szczególne osiągnięcia oraz poprzednie stanowiska. Osoby, które chcą dobrze zarabiać w Poznaniu, powinny szukać pracy przede wszystkim w branżach deficytowych. Jednak praca Poznań jest ogólnodostępna i nietrudno znaleźć dobrą ofertę, nawet nie posiadając doświadczenia.