Esperal Poznań - wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Leczenie nałogu alkoholowego bardzo często ma związek z trudną i długotrwałą terapią, na którą bardzo często składa się także leczenie w odwyku zamkniętym. Alkoholizm to choroba cywilizacyjna, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób - bez względu na wiek, rodzaj płci czy status społeczny. Wyniki badań pokazują, że problem z nadużywaniem alkoholu dotyka już około 12% społeczeństwa i niszczy życie setek tysięcy rodzin. Osoba uzależniony od alkoholu nie myśli w sposób racjonalny i nie jest w stanie kontrolować tego, co robi. Bardzo często zdarza się, że uzależnienie jest na tyle silne, że alkoholik kradnie, zaciąga długi, a nawet wyprzedaje rodzinny dobytek tylko po to, żeby móc się napić. Z kolei w najgorszych scenariuszach znęca się nad najbliższymi, zmieniając ich życie w piekło. 

Alkoholizm to choroba, której pod żadnym pozorem nie można bagatelizować. Nieleczona powoduje wyniszczenie organizmu, a często także śmierć. Pokonanie nałogu alkoholowego jest niezwykle trudne, ale nie niemożliwe. Najważniejsze jest, aby tylko znaleźć w sobie silną wolę i podejść do terapii w sposób zdecydowany i odpowiedzialny.

Najskuteczniejszym sposobem pozostania w abstynencji i pokonania nałogu alkoholowego jest implantacji wszywki alkoholowej esperal w Poznaniu. Potwierdzą to nasi zadowoleni pacjenci, którzy skorzystali z takiej formy leczenia.

Czym jest wszywka alkoholowa 

Wszywka alkoholowa, popularnie określana jako esperal, to lek o nazwie Disulfiram, który specjalista wszywa w okolicy pośladków. To tabletki, których zadaniem jest skuteczne powstrzymywanie chęci wypicia alkoholu oraz pomoc w wyjściu z choroby alkoholowej. Kiedy potrzeba napicia się jest tak wielka, że domowe sposoby oraz tradycyjny detoks alkoholowy są niewystarczające, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie wszywka alkoholowa, która w przeciwieństwie do pozostałych metod farmakologicznych, nie zaburza prawidłowego funkcjonowania mózgu. 

 Wszywka alkoholowa miasto to najskuteczniejsza metoda w walki o pokonanie choroby alkoholowej. Powodzenie terapii przeprowadzonych w placówkach Nasz Gabinet to 93%.

Jak działa wszywka alkoholowa

Działanie esperalu (disulfiramu) uniemożliwia rozkład alkoholu, czyli blokuje proces dehydrogenazy aldehydowej, co sprawia, że wypity alkohol gromadzi się w organizmie i powoduje silne zatrucie pokarmowego, które popularnie określane jest jako kac. Należy jednak pamiętać, że po zastosowaniu wszywki alkoholowej skutki zatrucia, jak na przykład zawroty głowy, nudności czy skoki ciśnienia, są dużo silniejsze niż w przypadku tradycyjnego kaca. Substancja czynna esperalu zawarta w preparacie wywołuje tak silne działanie, że skutecznie niweluje chęć spożywania alkoholu. Działanie wszywki alkoholowej (disulfiramu) jest praktycznie natychmiastowe, ponieważ pierwsze objawy można zaobserwować kilka minut po spożyciu alkoholu i mogą nie ustawać nawet do 10 godzin. Esperal powoduje określoną reakcję organizmu po pojawieniu się choćby śladowej ilości alkoholu we krwi (czy to postaci cukierka, leku czy płynu do płukania ust).

Jak przebiega implantacji esperalu w poradni leczenia uzależnień Nasz Gabinet w Poznaniu

Zabieg wszycia esperal Poznań oraz w innych miastach w poradniach Nasz Gabinet jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany jest przez najlepszych specjalistów z Poznania i wraz ze wstępną konsultacją z lekarzem w poradni trwa około 30 minut. Konsultacja jest potrzebna, ponieważ w jej czasie lekarz określa stan zdrowia pacjenta i dobiera właściwą dawkę preparatu. W trosce o komfort naszych pacjentów podczas  wykonywania zabiegu implantacja esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a sam preparat wszywany jest głęboko pod skórą pacjenta (w okolicy pośladków). To powoduje, że rana szybko się goi, a blizna powstała w wyniku zabiegu jest niemal niezauważalna. Sam zabieg zaszycia wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny, a bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do pracy. To sprawia, że leczenie esperalem może pozostać zachowane w tajemnicy. W zależności od dobranego pakietu zabiegu (w ośrodkach Nasz Gabinet dostępne są cztery warianty) stosuje się szwy samorozpuszczalne albo szwy chirurgiczne, w których przypadku pacjent musi zgłosić się na ich usunięcie po koło 10-14 dni od wykonania zaszycia. Warto mieć na uwadze, że w naszej przychodni zabiegi przeprowadzane są w oparciu o oryginalny esperal, co nie we wszystkich klinikach jest takie oczywiste. 

Czym skutkuje wszycie esperalu?

Podejmując decyzję o wszyciu esperal Poznań, alkoholik chce zawalczyć o swoje życie. Zdrowie powinno być na pierwszym miejscu, w związku z tym zawsze dajemy z siebie wszystko, aby pomóc pacjentom, którzy zdecydowali pokonać alkoholizm.

Zaszyty preparat nie powoduje żadnego bólu ani dyskomfortu. Co więcej, tabletki są niewyczuwalne  podczas wykonywania codziennych obowiązków czy podczas uprawiania sportu. Pacjent nie odczuje różnicy w wykonywaniu codziennych czynności. Jedynym warunkiem dobrego samopoczucia jest unikanie spożywania alkoholu.

Jakich objawów można się spodziewać po wypiciu alkoholu?

Leczenie esperalem ma wysoką skuteczność, ponieważ powoduje awersję do picia. Jeśli alkoholik zlekceważy obecność esperalu w ciele i wypije alkohol, musi liczyć się z przykrymi dolegliwościami. Do najczęstszych konsekwencji zalicza się:

  • nudności,
  • wymioty,
  • ból głowy,
  • duszności,
  • niepokój i lęk,
  • metaliczny posmak w ustach,
  • skoki ciśnienia,
  • zaczerwienioną twarz,
  • zwiększoną potliwość,
  • zaburzenia psychiczne.

Złe samopoczucie utrzymuje się od 4 do nawet 10 godzin, a w skrajnych przypadkach może powodować zapalenie wątrony, drgawki oraz pogłębienie się chorób przewlekłych. Dzieje się tak przez skumulowany aldehyd octowy w organizmie.

Wśród pacjentów i ich najbliższych panuje błędne przekonanie, że esperal rozwiąże problem i całkowicie wyleczy z nałogu alkoholowego. Trzeba pamiętać, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, jeśli pacjent nie zaangażuje się w pokonanie alkoholizmu i nie będzie chciał zmienić swoich nawyków oraz swojego otoczenia. Esperal wzmocni chęć uwolnienia się od alkoholu, lecz bez samozaparcia pacjenta, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Wszywka będzie działać, jednak bez kompleksowego leczenia, szanse na całkowite wyleczenie są dużo mniejsze. Zmiany konieczne są nie tylko w ciele pacjenta, ale także w głowie.

Dla kogo zabieg wszycia esperalu?

Poznań jest miastem, w którym wiele osób poddaje się zaszyciu. Wszycie esperalu jest skierowane do osób uzależnionych, które nie są sobie w stanie poradzić z nałogiem alkoholowym na własną rękę. Podstawowym krokiem jest uświadomienie sobie problemu i przyjęcie pomocy z zewnątrz. Po pomoc w leczeniu zgłaszać się zarówno osoby uzależnione, jak i ich najbliżsi. Staramy się pomóc każdemu, kto tej pomocy od nas oczekuje.

Leczenie za pomocą esperalu jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem leczenia alkoholizmu. Wszywki alkoholowe są jedynym gwarantem unikania spożywania alkoholu, ponieważ wypicie każdej ilości powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki takiemu działaniu wszywka skutecznie zniechęca osobę uzależnioną do sięgania po alkohol.

Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz. Pacjent zainteresowany wszywką alkoholową musi najpierw przejść wizytę lekarską. Nie ma możliwości wykonania zabiegu wszycia esperalu "z marszu". Należy bowiem mieć na uwadze fakt, że istnieją choroby, które ze względu na stan zdrowia pacjenta, dyskwalifikują z tej formy leczenia choroby alkoholowej. Zalicza się do nich:

  • nadwrażliwość na disulfiram,
  • stan nietrzeźwości pacjenta
  • spożycie alkoholu na 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
  • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
  • problemy z układem krążenia,
  • zażywanie niektórych leków.

Dyskwalifikujące mogą być również inne indywidualne objawy, które według lekarza, mogą znacząco wpłynąć na działanie wszywki alkoholowej.

Najczęściej zadawane pytania:

  1. Ile kosztuje wszywka  esperal Poznań?

Przychodnia terapii uzależnień Nasz Gabinet w Poznaniu oferuje 4 pakiety zabiegu, a cena implantacji oryginalnej wszywki esperal (disulfiram) rozpoczyna się od 750 złotych. Cena leczenia  za pomocą wszycia esperalu zależy od tego, jaki standard zabiegu wybierze pacjent lub jaki rodzaj terapii jest dla niego konieczny ze względu na stopień zaawansowania choroby.

  1. Jak długo działa wszywka?

Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, ale w praktyce esperal działa nawet do 12 miesięcy.

  1. Co się stanie, gdy wypiję alkohol po wszyciu esperalu?

Po zabiegu wszycia esperalu wypicie choćby najmniejszej porcji alkoholu wywołuje nudności i wymioty, uciążliwy ból głowy, uczucie niepokoju i lęk, skoki ciśnienia, duszności, metaliczny posmak w ustach, zaczerwienie twarzy, zwiększoną potliwość. Pierwsze objawy pojawiają się do 5 minut od spożycia alkoholu.

  1. Gdzie wszywa się esperal? Dlaczego akurat tam?

Disulfiram zaszywa się pod powięź mięśnia pośladkowego. Esperal wszywany w pośladek ogranicza dolegliwości bólowe związane z poruszaniem się oraz zapewnia lepsze warunki do gojenia. Dodatkowym atutem jest to, że miejsce to jest niewidoczne gołym okiem. 

  1. Jak nazywa się lek?

Stosowany przez lekarzy lek to oryginalny disulfiram, popularnie określany jako esperal. 

  1. Jak długo trwa zabieg zaszycia alkoholowego?

Wszycie esperalu wraz z wizytą lekarską trwa niespełna 30 minut. 

  1. Jak działa wszywka?

Esperal blokuje rozkład alkoholu (aldehyd octowy nie przechodzi w kwas octowy), co powoduje silne pogorszenie stanu zdrowia, czyli kaca. Jednak w przypadku wszywki dolegliwości są dużo bardziej nasilone. Esperal działa niemal natychmiastowo.

  1. Dlaczego zaleca się kompleksowe leczenie?

Najskuteczniejszym sposobem walki z alkoholem i finalnie pokonania choroby jest kompleksowe leczenie. Właśnie dlatego wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszycia esperalu, zalecamy detoks alkoholowy, który pozwala wyjść z ciągu alkoholowego i oczyścić organizm z toksyn oraz spotkania z psychoterapeutą, które pozwalają odzyskać kontrolę nad swoim życiem. 

  1. Czy od razu po zabiegu mogę iść do pracy?

L4 nie jest potrzebne, ponieważ bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy. Należy jedynie pilnować, aby założone opatrunki były czyste.