Mieszkańcy schroniska przy ul. Bukowskiej stopniowo przenoszą się do nowego obiektu przy ul. Kobylepole. Ponad 250 zwierząt jest już na miejscu. Tam w komfortowych warunkach psy i koty będą mogły czekać na adopcje, które schronisko planuje wznowić pod koniec lipca.

- Przeprowadzkę rozpoczęliśmy na początku tygodnia, mamy już na miejscu wyposażenie gabinetów weterynaryjnych, rozpakowujemy się. Ponad 200 kotów oraz ok. 50 psów dotarło bezpiecznie do nowego schroniska. Staraliśmy się, aby zwierzęta jak najmniej odczuły stres związany z drogą, na razie wszystko przebiega sprawnie. W piątek ciąg dalszy przeprowadzki. Całą akcję planujemy zakończyć w niedzielę, a pracę w nowym obiekcie rozpocząć z początkiem przyszłego tygodnia - mówi Katarzyna Frąckowiak ze Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

WIDEO

Przypomnijmy, w związku z przenosinami do nowego obiektu od 16 lipca chwilowo zawieszone zostały adopcje zwierząt oraz przyjmowanie darów. Adopcje zostaną wznowione prawdopodobnie pod koniec lipca - o dokładnym terminie schronisko poinformuje na stronie internetowej. Z kolei pokarm czy zabawki będzie można przekazywać do nowego obiektu od początku sierpnia.

Schronisko przy ul. Kobylepole 51 może być tymczasowym domem dla blisko 300 psów i prawie 300 kotów. Składa się z budynku biurowo-administracyjnego, w którym przeprowadzane będą adopcje i przyjmowane zwierzęta, z zapleczem socjalnym dla pracowników i wolontariuszy oraz z nowoczesnej i dobrze wyposażonej przychodni weterynaryjnej, obsługującej przyległą część szpitalną, osobną dla psów, osobną dla kotów.

Więcej o nowym obiekcie pisaliśmy w artykule Nowe schronisko dla zwierząt

JZ