Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Dom modułowy oznacza brak wad po wprowadzeniu się do domu

Oto wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o zaletach domu modułowego i czym te konstrukcje różnią się od typowych domów oferowanych przez deweloperów.

Jeżeli kupują Państwo dom, w którym ktoś inny już mieszkał, to prawdopodobnie będzie on nosił ślady użytkowania. Miejmy nadzieję, że pozostałości po poprzednich lokatorach są niewielkie. W zależności od wieku domu i tego, jak dobrze o dom dbano, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie trzeba dokonać kolejnych inwestycji. Nawet jeśli nie ma znaczących wad, być może trzeba będzie dostosować niektóre elementy projektu domu, aby były dostosowane do Państwa potrzeb. Może to obejmować remont i inne niezbędne modernizacje. Koszt wprowadzonych poprawek oraz remontu często może wynosić dziesiątki tysięcy złotych. Warto zastanowić się czy naprawdę chcą Państwo wydać dziesiątki tysięcy złotych na dom, do którego właśnie się Państwo wprowadziliście. Prawdopodobnie nie. Ale jaka jest inna alternatywa?

Oczywiście są nią domy modułowe. W przypadku domu modułowego mogą Państwo wybrać wszystko, co tylko zechcą. Mogą Państwo wybrać, jaki rodzaj podłogi będzie w kuchni, a jaki kolor farby na ścianach w sypialni dziecka. Mogą Państwo zdecydować się na określony wygląd zlewu i wariant drzwi wejściowych, który Państwu odpowiada. W przypadku domu modułowego nie muszą już Państwo akceptować wad domu, a następnie płacić znacznych sum pieniędzy za remont. W przypadku domu modułowego zawsze w końcu otrzymają Państwo dom, który chcą Państwo mieć, a nie dom, który na rynku jest po prostu dostępny i zaprojektowany przez dewelopera.

Dla większości ludzi zakup nowego domu oznacza sprawdzenie trendów oraz tego, co jest aktualnie dostępne. Mimo tego szanse na znalezienie idealnego, wymarzonego domu i tak są niestety niewielkie. A to dlatego, że są Państwo zmuszeni do wyboru tego, co jest na rynku, a nie tego, co się Państwu podoba.

W przypadku modułowego projektu domu mogą Państwo wybrać to, co jest w Państwa głowie. Chociaż istnieją pewne ograniczenia, mogą Państwo mieć prawie całkowitą kontrolę nad tym, jak dom będzie wyglądał i jakie będą jego cechy. W ten sposób nigdy nie zapłacą Państwo za funkcje, których nie będą Państwo używać, ani nie skończą Państwo z projektem, który będą Państwo chcieli zmienić zaraz po wprowadzeniu się. Tylko wtedy, gdy będą Państwo uczestniczyć w procesie projektowania, zanim dom zostanie wybudowany, będą Państwo mogli osiągnąć swój wymarzony dom. Właśnie to mogą Państwo zrobić, kupując dom modułowy. Jest to jedna z ekscytujących zalet domu modułowego.

Domy modułowe są solidniejsze, a ich budowa jest bezpieczniejsza

Cały dom jest budowany w fabryce, co eliminuje wpływ czynników naturalnych. Nie ma deszczu, który mógłby skończyć się na wystąpieniu pleśni, ani słońca, które wysuszyłoby drewno i osłabiło materiały budowlane. Dodatkowo, domy modułowe muszą przetrwać transport z fabryki do miejsca przeznaczenia. Aby było to możliwe, w domach stosuje się dodatkowe systemy nośne, dzięki czemu domy są bardziej stabilne konstrukcyjnie.