Sprawa miała swój początek 9 lipca. Tej nocy policjanci z jeżyckiego komisariatu pełnili służbę w patrolu pieszym w rejonie ulicy Staszica w Poznaniu. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna, który poinformował, że idzie za osobą, która chwilę wcześniej uszkodziła mu auto. Jak oświadczył, sprawca urwał lusterko oraz zniszczył prawe, przednie drzwi. Straty w Audi oszacowane zostały na kilka tysięcy złotych. Policjanci słysząc to, natychmiast podbiegli do wskazanego mężczyzny, który był kilkanaście metrów od nich.

W rozmowie z nim oraz pokrzywdzonym mundurowi ustalili przebieg zdarzenia i zatrzymali mężczyznę. W tym samym czasie do funkcjonariuszy podeszła kobieta, która dodatkowo oświadczyła, że ta sama osoba uszkodziła również inny pojazd marki Peugeot. W tym samochodzie sprawca wyłamał tablice rejestracyjną oraz wycieraczki.

W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie mężczyzna miał na swoim koncie. Funkcjonariusze znaleźli przy nim zwitek z nielegalną substancją. Wykonany test na obecność narkotyków dał pozytywny wynik.

W związku z tym 10 lipca br. na jeżyckim komisariacie 30-latek usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczący uszkodzenia dwóch pojazdów osobowych, drugi posiadania substancji zabronionej prawem. Za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.       

Marta Mróz