12 kwietnia br. policjanci z Komisariatu Policji Warszawa - Białołęka przyjęli zgłoszenie od właścicielki firmy jubilerskiej o tym, że ktoś ukradł jej biżuterię. Ja oświadczyła, były to nowe produkty, które oferowała do sprzedaży prowadząc w centrach handlowych sieć butików na terenie całego kraju.

W związku z tym, że braki w towarze o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych ujawniła w punkcie handlowym stacjonującym w Poznaniu, to policjanci z Nowego Miasta zajęli się tą sprawą.

Jeszcze tego samego dnia w rejonie ulicy Rybaki kryminalni zatrzymali dwie kobiety- matkę i jej córkę, które miały związek z tym przestępstwem. Dzień później w m. Rabowice i na Górnej Wildzie w Poznaniu policjanci zatrzymali dwie kolejne młode osoby. W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze odzyskali towar o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych.

Okazało się, że trzy zatrzymane 21-latki to pracownice firmy, które podbierały biżuterię, a następnie  oferowały ją  do sprzedaży na portalach aukcyjnych. Konto oraz profil, które służyły do sprzedaży, kradzionych wyrobów jubilerskich założone było na matkę jednej z nich.
Dwie młode kobiety już usłyszały zarzuty kradzieży za co grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy zaznaczają, że lista zarzutów oraz osób, które je otrzymają może być dłuższa.

Marta Mróz