Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Dezynfekcja pomieszczeń to temat aktualnie ogromnie aktualny. Firmy zajmujące się dezynfekcją i deratyzacją coraz częściej zamiast do usuwania gniazd os, odpluskwiania w Poznaniu, wzywane są do dezynfekcji pomieszczeń, która ma eliminować z danej przestrzeń wszelkiego rodzaju bakterie i wirusy. Jedną z częściej stosowanych metod jest zamgławianie.

  1. Na czym polega zamgławianie?
  2. Przebieg dezynfekcji
  3. Co można zdezynfekować?

Na czym polega zamgławianie?

Dezynfekcja w Poznaniu cieszy się obecnie ogromną popularnością. Wielkopolska należy bowiem do grupy województw z wysokim odsetkiem zakażeń koronawirusem. Na szczęście udało się opanować kilka naprawdę dużych ognisk wirusa. Pomocne w tym okazały się zabiegi dezynsekcji. Obecnie właściciele hal, biurowców, budynków użyteczności publicznej bardzo często rozważają zamówienie tego typu usługi. W okresie wysokiego zagrożenia epidemiologicznego popularność zyskało zamgławianie, a więc skuteczna i szybka dezynfekcja polegająca na rozpylaniu suchej mgły. Jest to metoda łatwo dostępna i bezpieczna, dzięki czemu można wykorzystywać ją nie tylko w obiektach należących do służby zdrowia, ośrodkach opiekuńczych lecz także przestrzeniach firmowych, budynkach użyteczności publicznej, a nawet środkach komunikacji.

Przebieg dezynfekcji

Zamgławianie w Poznaniu to  metoda dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń oraz wnętrz pojazdów. Polega ona na uwolnieniu środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. To sprawia, że powstała w ten sposób mgła szybko rozprzestrzenia się po całym pokoju, biurze, hali. Środek dezynfekcyjny dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Do przeprowadzenia takiego zabiegu potrzebny jest zamgławiacz, a więc specjalistyczny generator mgły. W zależności od wybranego modelu, może on pracować kilkanaście minut albo kila godzin bez przerwy. Trzeba również dopasować odpowiednią jego wydajność do wielkości pomieszczenia. Zamawiając tego typu usługę, np. na http://pestpatrol.pl/ddd-poznan, koniecznie trzeba podać o dezynfekcji jak dużego pomieszczenia jest mowa.

Co można zdezynfekować?

Tak jak odpluskiwianie czy usuwanie szerszeni w Poznaniu wymaga odpowiedniego przygotowania, tak jest też z dezynfekcją. Potrzebny jest sprzęt, wykwalifikowany personel, odpowiednie środki dezynfekcyjne. Warto więc zamówić profesjonalną usługę niż próbować dezynfekować pomieszczenie na własną rękę. Usługa zewnętrzna zagwarantuje skuteczne usunięcie insektów, grzybów, bakterii, wirusów. Zamgławianie służy do dezynfekcji:

  • sprzętów,
  • powierzchni,
  • ścian,
  • podłóg,
  • powietrza. 

Można ją stosować w gabinecie zabiegowym, na bloku operacyjnym, oddziale, w biurze, urzędzie, hali, magazynie, a także w karetce, autobusie, tramwaju.

Dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie - na czym polega?