Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KMP w Poznaniu zatrzymali 34-latka odpowiedzialnego za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Mężczyzna poinformował służby, że w jednym z bloków na terenie Stęszewa za 30 minut nastąpi wybuch. Na miejsce przyjechała Policja, Straż Pożarna, w budynku zostały odłączone media. Po sprawdzeniu okazało się, że nie ma żadnego zagrożenia. Policjanci rozpoczęli ustalanie autora tego fałszywego zgłoszenia.

Sprawcy wydawało się, że jest zupełnie anonimowy. Był przekonany, że nie zostawił żadnych śladów, które umożliwią jego identyfikację. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu drobiazgowo sprawdzali każdy szczegół. Dzięki temu ustalili dane personalne autora tego wybryku. 25 czerwca br. zatrzymali mężczyznę. Myślał, że po kilku miesiącach uniknie kary. Wizytą policjantów był kompletnie zaskoczony. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem…

Prokuratora Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim postawiła zatrzymanemu zarzut z art. 224a kodeksu karnego, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec pow. poznańskiego może liczyć się z obowiązkiem pokrycia kosztów całej akcji.

Maciej Święcichowski

Ładowanie odtwarzacza...