W dniu 4 lutego 2020 roku dla strażaków z JRG – 1, JRG -3, OSP Kobylnica, OSP Kostrzyn, OSP Swarzędz, autoryzowany dealer oraz serwis marki Hyundai, Firma Szpot w Swarzędzu zorganizowała szkolenie dotyczące budowy silników elektrycznych i hybrydowych samochodów marki Hyundai.
Warsztaty mające pogłębić wiedzę dotyczącą zagrożeń jakie niosą za sobą zdarzenia z udziałem samochodów o alternatywnych napędach zostały podzielone na dwie części. W pierwszej przedstawiona została prezentacja dotycząca elementów wyróżniających samochody elektryczne, lokalizacji komponentów, odłączania układu wysokiego napięcia, postępowania w razie wypadku oraz pożaru. Druga część skupiła się na zajęciach praktycznych, które zostały przeprowadzone w serwisie Hyundai Szpot. Dzięki temu strażacy „namacalnie mogli zapoznać się z rozwiązaniami zastosowanymi w modelach Hyundai Ioniq oraz Hyundai Kona.
Dziękujemy Pani Prezes Szpot Ewie Szpot- Marciniak za profesjonalne zorganizowanie szkolenia oraz przedstawicielom Hyundai Motor Poland za jego przeprowadzenie.

Sporządził: kpt. W. Lusiak

Galeria: