W dniu 30 listopada 2019 roku na pływalni krytej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie równolegle z Otwartymi Mistrzostwami Polski Służb Mundurowych w Pływaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu.

Do reprezentacji Województwa Wielkopolskiego na powyższe zawody zostali także powołani strażacy poznańskiej Komendy:
st. sekc. Kevin Mrotek – JRG Nr 1,
st. str. Bartosz Michałowicz – JRG Nr 6,
st. kpt. Michał Kucierski – Wydział Operacyjno – Szkoleniowy.
Do rywalizacji sportowej przystąpiła rekordowa liczba blisko 180 zawodników z jednostek organizacyjnych reprezentujących Państwową Straż Pożarną, Policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Areszty Śledcze, Straż Miejską oraz Wojsko, a rywalizacja sportowa prowadzona była w 19 konkurencjach dla kobiet i mężczyzn oraz w sztafetach. W ww. zawodach oprócz poszczególnych jednostek organizacyjnych, brali udział kadeci, podchorążowie ze szkół pożarniczych i policyjnych. Warto nadmienić, że ze wszystkich „mundurowych” to właśnie strażacy stanowili największą i najliczniejszą grupę zawodników, bo blisko 110 osób.
Reprezentacja Województwa Wielkopolskiego na przedmiotowej imprezie sportowej zajęła następujące miejsca:
st. sekc. Kevin Motek wywalczył 5 miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym,
st. str. Bartosz Michałowicz zdobył 12 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym,
st. kpt. Michał Kucierski uplasował się na 3 miejscu w najbardziej wyczerpującej konkurencji 400 metrów stylem dowolnym, zdobywający tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski Strażaków w Pływaniu.
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.