Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

W Hotelu Sympozjum w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja pt. “Questy – Wyprawy Odkrywców – nowoczesna edukacja i promocja regionów w praktyce”. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich województw, w tym przedstawiciele samorządów, lokalnych grup działania, szkół, bibliotek, ośrodków kultury, parków krajobrazowych i narodowych, nadleśnictw i innych instytucji działających na rzecz rozwoju turystyki, edukacji i promocji regionów.

W tym gronie była również Natalia Siejek z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. W trakcie dwudniowej konferencji przede wszystkim dyskutowano o questach – czym są, jakie standardy powinny spełniać, jak można je wykorzystać w edukacji, rozwoju turystyki i promocji regionów, ale także co zrobić, by dobrze działały i przyciągały coraz większą liczbę zainteresowanych.

– Dla nas to bardzo ciekawy temat. W powiecie poznańskim funkcjonuje obecnie dziesięć questów. Dla tych, którzy są zainteresowani taką formą turystyki przygotowaliśmy grę pod nazwą „Na tropie skarbów”. Zadaniem jej uczestników jest przejście dowolnych sześciu „szlaków”, potwierdzone odciskami pieczęci na specjalnie przygotowanej przez nas Karcie Przygody. Dla tych, którzy tego dokonają czekają nagrody – przypomina Natalia Siejek.

O powiatowych questach przeczytasz TUTAJ