Powiat Poznań: Zwycięstwo było blisko
Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń rozegrały kolejne mecze w I lidze. Pierwszy zespół podejmował we własnej sali MRKS Gdańsk i po zaciętej, emocjonującej grze uległ rywalkom 4:6. Ekipa z Trójmiasta to utytułowany klub, który w poprzednim sezonie grał w ekstraklasie, zdobył Puchar Polski Kobiet oraz wygrał ogólną klasyfikację klubów Polskiego Związku Tenisa Stołowego komplementuje gdańszczanki trener Piotr Ciszak.
Jego podopieczne wysoko jednak zawiesiły poprzeczkę bardziej utytułowanym przeciwniczkom. Początek meczu był dla nas wprost wspaniały, ponieważ po pierwszych pojedynkach singlowych wyszliśmy na prowadzenie 3:1. Swoje mecze w tej fazie spotkania wygrały Paulina Nowacka, Joanna Spychała i Zuzanna Sułek. Szczególnie cieczy zwycięstwo naszej juniorki. Zuzia ograła bowiem Agnieszkę Kaczmarek, jedną z czołowych zawodniczek ligi opisuje szkoleniowiec.
Dwa deble padły jednak łupem rywalek, a w ostatniej rundzie singli punkt zdobyła tylko kapitan drużyny, Paulina Nowacka. Tym samym lubonianki przegrały 4:6 i w tym momencie zajmują siódme miejsce w tabeli. Niżej, bo na dziewiątej, ostatniej pozycji, plasują się rezerwy LKTS Luveny, które w sobotę przegrały 1:9 w Chełmnie z tamtejszym LUKS Agro-Sieć. Honorowany punkt dla drugiej drużyny z Lubonia, w której grają najmłodsze wychowanki klubu, wywalczyła Natalia Piechota.
Następne kolejka I ligi zaplanowana jest na 9 listopada. Pierwszy zespół LKTS Luveny zagra wtedy na wyjeździe z GLKS II Nadarzyn, a rezerwy podejmowaą będą MLUKS Dwójkę Rawa Mazowiecka. To drugie spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. Liderem I ligi jest MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino. Zawodniczka tego zespołu Nuriya Zhaludok, z kompletem indywidualnych zwycięstw, prowadzi też w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek. Druga w tym zestawieniu jest Paulina Nowacka z 80-procentową skutecznością.
Na uwagę zasługuje również bardzo wysoka, bo czwarta pozycja w tym rankingu Zuzanny Sułek. Obchodząca wkrótce swoje 16. urodziny tenisistka stołowa z Lubonia, grając przy pierwszym stole, ze znacznie bardziej doświadczonymi i wyżej notowanymi rywalkami, może się pochwalić 58-procentową skutecznością. Juniorkę LKTS Luveny wyprzedza jeszcze tylko Maja Garbino, reprezentująca na co dzień klub z Luzina.
Zdjęcia: Agnieszka Zielińska
Powiat Poznański, powiat.poznan.pl/, powiat.poznan.pl/zwyciestwo-bylo-blisko/
Ostatnie Artykuły

Poznański doktorant wyróżniony za analizę muzycznych „Nimf”

Skomorocha w Poznaniu - Garbary zapraszają na wystawę kolektywu TiT

Bieg Motyli wraca nad Maltę. Sport pomoże Hospicjum Palium

Koziołki wróciły na wieżę, a Poznań świętował jak nigdy wcześniej

Minutowe piosenki, wielki hałas - I Hate Myself Because zagra w Poznaniu

Rowerzysta może mieć pierwszeństwo, ale kierowca musi go zobaczyć

Saunarium Grunwald już za chwilę. Pięć stref i klimat nad Bałtykiem

Schronisko w Skałowie docenione za edukację i pracę z psami

Endometrioza bez niedomówień. W Poznaniu odbędą się bezpłatne warsztaty

Lato w Poznaniu wychodzi z sal. Estrada przygotowała 126 wydarzeń

Pod posadzką może kryć się starszy kościół. Odkrycie w Skórzewie

Koniec z uszkodzoną nawierzchnią na dwóch przystankach przy Bułgarskiej

Młodzi druhowie odwiedzili strażaków w Poznaniu. Padły ważne liczby

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów
Przydatne dane teleadresowe
- Wielkopolski Transport Regionalny - kontakt, siedziba i zadania
- Parafia Bożego Ciała w Poznaniu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Palmiarnia Poznańska - godziny, bilety, dojazd i zwiedzanie z przewodnikiem
- Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Radio Poznań - kontakt, siedziba i usługi dla słuchaczy
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu Filia Grunwald - kontakt, godziny, obszar działania
