Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Nowoczesne łazienki wymagają nowoczesnego wyposażenia. W trakcie planowania remontu lub wykończenia nowej łazienki często stoimy przed nie lada dylematem: wanna czy prysznic? Wanna świetnie sprawdzi się w przypadku dużych, przestronnych łazienek, gdzie możemy pozwolić sobie na wiele udogodnień. Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie w przypadku niedużych łazienek, gdzie zależy nam na jak największym komforcie jej codziennego użytkowania.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej kabiny, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale również na parametry techniczne. Kabina prysznicowa 100x80 to standardowe rozmiary, które są najczęściej spotykane w sklepach z wyposażeniem łazienek. Tego typy kabiny mają najczęściej kształt prostokąta, ale możemy także wybrać kabinę półokrągłą, która jeszcze korzystniej wpływa na przestrzeń łazienkową.

Plusy kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa może kojarzyć się kiczowatym plastikiem, który przy jednym mocniejszym uderzeniu nie wytrzymywał i tworzył nieestetyczne pęknięcia. Jednak tego typu kabiny są już historią. Nowoczesne kabiny prysznicowe wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego, które jest nie tylko minimalistyczne i eleganckie, ale również odporne na zmienną temperaturę. W trakcie codziennego użytkowania prysznica musimy liczyć się z zabrudzeniami czy zaciekami na powierzchni szkła, jednak jego czyszczenie jest niebywale łatwe i szybkie.

Oprócz walorów estetycznych, szklana kabina prysznicowa posiada szereg zalet z praktycznego punktu widzenia, które przeważają na jej korzyść. Zamontowanie kabiny prysznicowej pozwala na znaczne zredukowanie zużycia wody. Nawet w przypadku dłuższych kąpieli w towarzystwie ulubionej muzyki, nie zużyjemy tyle wody ile potrzeba do zapełnienia średniej wielkości wanny.

Korzystanie z wanny przez osoby starsze i niepełnosprawne wymaga pomocy osób trzecich, ponieważ jej wysoka krawędź zazwyczaj uniemożliwia swobodne wejście do jej środka. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są kabiny prysznicowe bez brodzika montowane bezpośrednio na płytkach, ponieważ nie zawierają niebezpiecznych krawędzi.

Funkcjonalna kabina prysznicowa

Rodzaje kabin prysznicowych

Jeśli chodzi o warianty kabin prysznicowych, w ofertach najbardziej uznanych producentów znajdziemy taki, który sprosta naszym oczekiwaniom. Najczęściej stosuje się kabiny prysznicowe narożne, które świetnie uzupełniają łazienki o niedużej powierzchni. Umiejscowienie kabiny w rogu pomieszczenia pozwala nam na większe pole manewru jeśli chodzi o pozostałe elementy wyposażenia łazienki. Dodatkowo, przeszklone powierzchnie ścian kabiny jeszcze bardziej potęgują efekt optycznego powiększenia łazienki.

Kabina prysznicowa przyścienna to rozwiązanie dedykowane dużym łazienkom, gdzie posiadamy swobodę jeśli chodzi o jej umeblowanie. Kabina przyścienna jest wysoce estetycznym i ciekawym pomysłem na prysznic, który możemy umieścić w dogodnym dla nas miejscu. Jest to możliwe dzięki budowie, która zakłada połączenie tylko z jedną ścianą łazienki. Resztę konstrukcji kabiny należy dobudować ze szklanych szyb.

Coraz bardziej popularne są kabiny wolnostojące, które niestety są bardzo drogą inwestycją. Kabina, która nie przylega do żadnej ze ścian wymaga przebudowy instalacji wodociągowej, która jest czasochłonna i kosztowna. Sam a kabina prysznicowa wraz z akcesoriami to koszt rzędu nawet pięciu tysięcy złotych. Jednak efekt końcowy może wynagrodzić nam wszelkie niedogodności związane z przystosowaniem łazienki do jej instalacji.