W dniach 21-23 czerwca, na poznańskim Torze Regatowym Malta po raz kolejny będzie można obserwować zmagania najlepszych wioślarzy. Wszystko za sprawą zawodów o Puchar Świata. – Przyjedzie do nas cała czołówka. Wiele ekip, zwłaszcza tych z innych kontynentów, zjechało do stolicy Wielkopolski dużo wcześniej, by jak najlepiej przygotować się do tych prestiżowych zawodów – mówi Marek Kurek, wiceprezes Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo. Dla naszych zawodników, ostatnim sprawdzianem formy był start na ubiegłotygodniowych mistrzostwach Europy.

W Lucernie, bo tam rywalizowali wioślarze, biało-czerwoni wywalczyli cztery medale, w tym jeden złoty. Padł on łupem Mirosława Ziętarskiego i Fabiana Barańskiego, którzy wygrali finał dwójek podwójnych. Na drugim stopniu podium, w rywalizacji jedynek wagi lekkiej, stanął Artur Mikołajczewski, a dwie kolejne osady zdobyły brąz. – Na medale liczymy również w Poznaniu. Z ilu krążków byłbym zadowolony? Liczę, że nasi zawodnicy sześciokrotnie będą wchodzić na podium – przekonuje wiceprezes.

Podczas zawodów na Malcie nie zbraknie również powiatowych akcentów. – Na starcie zobaczymy przecież Adam Wicenciaka, a być może także Mateusza Świętka, którzy na co dzień mieszkają w powiecie. Ten pierwszy jest szlakowym w czwórce podwójnej bez sternika, która może nam sprawić miłą niespodziankę. Zawody zapowiadają się zresztą wyjątkowo atrakcyjnie i na pewno warto pojawić się na Malcie – kończy Marek Kurek.