W tym roku już po raz siódmy odbędzie się Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poznańskiego pod nazwą „Zlot Talentów”. – Jego celem jest integracja środowiska, a także pokazanie, że wśród osób z niepełnosprawnościami nie brakuje ludzi wyjątkowo uzdolnionych – mówi Jerzy Pelowski z Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, jeden z głównych organizatorów imprezy.

– Przegląd stwarza też okazję do zaprezentowania tego, co jest na co dzień realizowane podczas zajęć w placówkach terapeutycznych. Podczas finału niepełnosprawni mogą poznać innych ludzi, porozmawiać, wspólnie spędzić czas. Udział w wydarzeniu dowartościowuje, podnosi samoocenę – dodaje. Uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować swoje zdolności w następujących dziedzinach sztuki: plastycznej, fotograficznej, filmowej, muzycznej i teatralnej.

– Liczymy na zgłoszenia nie tylko uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, ale także osób indywidualnych. Jestem przekonany, że jest wielu takich, którzy mogą się pochwalić swoim talentem – mówi Jerzy Pelowski. Na laureatów, tak jak w poprzednich latach, czekać będą atrakcyjne nagrody. Spośród wszystkich uczestników przeglądu wyłoniony zostanie także „Talent Roku 2019”, który otrzyma nagrodę indywidualną.

Zgłoszenia, zarówno od osób indywidualnych jak i placówek lub organizacji, przyjmowane będą do 30 maja 2019 roku. Organizatorem imprezy, finansowanej przez powiat poznański, jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”. Szczegółowe informacje na temat przeglądu oraz karta zgłoszeń dostępne są TUTAJ