W Konarzewie zabrakło miejsc. Sławomir Gortych przyciągnął tłum czytelników

Spotkanie z autorem karkonoskich kryminałów zamieniło się w Konarzewie w wydarzenie, które wyraźnie wyszło poza ramy zwykłej bibliotecznej rozmowy. Sala szybko się zapełniła, a po zakończeniu ustawił się długi ogonek po autografy, wpisy do książek i wspólne zdjęcia. W centrum uwagi były Karkonosze, schroniska i kulisy powstawania serii, która od kilku lat budzi ogromne zainteresowanie czytelników.
- Sala wypełniła się po brzegi
- Kolejka po autografy pokazała skalę zainteresowania
Sala wypełniła się po brzegi
Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie, która zorganizowała spotkanie w Konarzewie, nie kryła satysfakcji z frekwencji. Jak relacjonowała instytucja, wydarzenie okazało się „prawdziwym strzałem w dziesiątkę”, a publiczność słuchała opowieści autora z wyraźnym skupieniem.
Podczas rozmowy dominowały dwa tematy – góry i literatura. Sławomir Gortych opowiadał o Karkonoszach, o inspiracjach, które prowadzą go do kolejnych historii, a także o tym, jak rodzą się jego książki. To właśnie ten połączenie reporterskiej ciekawości, górskiego klimatu i kryminalnej intrygi przyciąga na spotkania tłumy.
„Opowieści o karkonoskich schroniskach oraz inspiracjach do tworzenia kolejnych tomów Karkonoskiej Serii Kryminalnej sprawiły, że spotkanie miało wyjątkowy klimat” – przekazała biblioteka.
Kolejka po autografy pokazała skalę zainteresowania
Po rozmowie z autorem nie było mowy o szybkim rozchodzeniu się uczestników. Kolejka po podpisy i zdjęcia ciągnęła się jeszcze długo po zakończeniu spotkania, co najlepiej oddało skalę popularności pisarza. Dla wielu obecnych to nie była tylko okazja do zdobycia autografu, ale też do spotkania twórcy, którego książki zdążyły już zbudować własną, wierną publiczność.
Karkonoska Seria Kryminalna ma dziś pięć tomów. Ukazały się kolejno:
- „Schronisko, które przestało istnieć” – 2022
- „Schronisko, które przetrwało” – 2023
- „Schronisko, które spowijał mrok” – 2024
- „Schronisko, które zostało zapomniane” – 2025
- „Święto Karkonoszy” – 2026
Najmłodsza z tych książek miała premierę 6 maja. To ważny sygnał także dla organizatorów podobnych wydarzeń: zainteresowanie literaturą osadzoną w konkretnym miejscu i mocno zakorzenioną w lokalnym klimacie wciąż trzyma się bardzo mocno. W Konarzewie było to widać bez żadnych statystyk – wystarczyło spojrzeć na pełną salę i długą kolejkę po autografy.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Poznaniu.
![]()
Ostatnie Artykuły

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Bezpłatne warsztaty w Pałacu Górków. Dzieci poznają rzemiosło sprzed tysięcy lat

Głośny koncert w centrum Poznania. Niechęć zagra bez biletów

Wiktor Waligóra zagra nad Rusałką. Wstęp na koncert jest wolny

Ponad 20 bezpłatnych wydarzeń w centrum Poznania. Estrada podała program lata

Dziewięć tygodni kulinarnej przygody dla dzieci w Poznaniu

Ponad 90 państw i olimpijczycy. Wielkie kajakarskie emocje na Malcie

Trzy listy gończe i dwa zakazy. 46-latek wpadł z substancją

Gra-tka w bibliotece łączy ojców i dzieci przy jednym planszowym stole

Rockowizna przetrwała potop i pokazała, że Poznań wciąż kocha rocka

Tramwaje wracają na Królowej Jadwigi. Kierowcy odzyskają dwa pasy

Taksówka numer 1313 z „Zmienników” pojawi się na Placu Kolegiackim

Poznańskie instytucje wyciszają zwiedzanie i seanse filmowe

Saxana i 44 godziny w świecie ludzi. Seans czechosłowackiej parodii w Poznaniu
Przydatne dane teleadresowe
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu - kontakt, godziny, wydziały i składanie pism
- Parafia Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu - kontakt, msze, sakramenty
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Poznaniu - kontakt i właściwość miejscowa
- Parafia św. Andrzeja Apostoła w Poznaniu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Wielkopolski Fundusz Rozwoju w Poznaniu - kontakt, oferta finansowania, jak załatwić sprawę
