[PIŁKA RĘCZNA] UKS Olimp Grodków – ENEA WKS Grunwald Poznań II 25:23 w 25. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa B) – ważne punkty gospodarzy
![[PIŁKA RĘCZNA] UKS Olimp Grodków – ENEA WKS Grunwald Poznań II 25:23 w 25. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa B) – ważne punkty gospodarzy](/images/mecz/uks-olimp-grodkow-enea-wks-grunwald-poznan-ii-29042026-2523.webp)
UKS Olimp Grodków wygrał z ENEA WKS Grunwald Poznań II 25:23 w 25. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa B). Mecz w Grodkowie był twardy i przez długi czas trzymał wynik na styku, ale w końcówce więcej chłodnej głowy zachowali gospodarze.
Mecz na styku, w którym każdy błąd ważył podwójnie
Trzecia drużyna tabeli, mająca przed tym spotkaniem 60 punktów, potwierdziła, że nie bez powodu należy do ligowej czołówki. Jednocześnie ENEA WKS Grunwald Poznań II, siódmy zespół z dorobkiem 37 oczek, w roli gości nie zamierzał oddać tego meczu bez walki. Dla poznańskiego środowiska szczypiorniaka to była okazja, by zobaczyć swój zespół w starciu z wyżej notowanym rywalem, i od początku było jasne, że łatwo o spokojne popołudnie nie będzie.
Od pierwszych minut oglądaliśmy spotkanie kontaktowe, grane na wysokiej intensywności, z dużą liczbą pojedynków o każdy metr parkietu. Przy tak niewielkiej różnicy w przebiegu gry nawet krótki przestój mógł odmienić układ sił, a oba zespoły długo odpowiadały sobie akcja za akcję. Gospodarze mieli argumenty z doświadczenia i wyższej pozycji w tabeli, ale poznaniacy trzymali tempo i nie pozwalali rywalowi uciec na bezpieczny dystans.
Końcówka po stronie lidera z czołówki
W takim meczu najważniejsze są szczegóły i właśnie one przechyliły szalę na stronę UKS Olimp. Gdy zrobiło się naprawdę ciasno, gospodarze lepiej uporządkowali grę i skuteczniej wykorzystali swoje momenty. Właśnie tam, w decydujących fragmentach, widać było różnicę między drużyną walczącą o utrzymanie miejsca w ścisłej czołówce a zespołem, który mimo ambitnej postawy musiał gonić wynik.
Dla Olimp to zwycięstwo ma sporą wagę tabelową, bo 60 punktów przy trzecim miejscu tylko wzmacnia pozycję drużyny w końcówce sezonu. Grunwald II wraca do Poznania bez punktów, ale z poczuciem, że potrafił postawić się rywalowi z podium i długo trzymał go w nerwach. W meczu takiego typu jedno trafienie więcej albo jeden błąd mniej potrafią zdecydować o wszystkim, a tym razem lepiej z tą presją poradzili sobie gospodarze.
| UKS Olimp Grodków | Statystyka | ENEA WKS Grunwald Poznań II |
|---|---|---|
| 25 | Bramki | 23 |
| 12:8 | I połowa | 12:8 |
| 3 | Pozycja | 7 |
| 60 | Punkty | 37 |
| WLLWW | Forma | LLLWL |
Ostatnie Artykuły

Cztery nowe murale i artystyczne miasteczko. Festiwal w Poznaniu

Poznańskie żłobki otwierają drzwi. Rodzice zobaczą sale, ogrody i zajęcia

Dziecko na rowerze w Poznaniu. Wiek to nie wszystko

Deszcz w Poznaniu nie musi oznaczać nudy. Oto sprawdzone pomysły

Stadion przy Bułgarskiej zostaje z Lechem na dłużej. Umowa do 2041 roku

Pływalnia na Winogradach będzie nieczynna. Zaplanowano gruntowną konserwację

Obrazy wychodzą z ram - letnie kino pokaże historię Van Gogha

Na tych ulicach znikną samochody. W Poznaniu zmienia się organizacja ruchu
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu - kontakt, godziny, wnioski i pomoc
- Areszt Śledczy w Poznaniu - kontakt, widzenia, szpital
- Parafia Maryi Królowej w Poznaniu - msze, kancelaria, sakramenty
- Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego - kontakt, ośrodki edukacyjne, parki
- Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Klub w Poznaniu - wsparcie dzienne dla dzieci, młodzieży i rodzin
- Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu - kontakt, godziny, uprawnienia
