Grudniowe niedziele handlowe - komunikacja miejska w Poznaniu będzie wzmocniona

W Poznaniu w przedświąteczne niedziele zaplanowano wzmocnienia w komunikacji miejskiej, by ułatwić dojazd do galerii i centrów handlowych – mowa o dniach 7, 14 i 21 grudnia. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował zmiany w kursowaniu niektórych linii, tak by pasażerom łatwiej było dotrzeć pod sklepy bez stania w korkach. Na przystankach i w autobusach spodziewane będzie więcej podróżnych niż w zwykłe niedziele.
- Zarząd Transportu Miejskiego - które linie będą zmienione
- Co to oznacza dla pasażerów w Poznaniu
Zarząd Transportu Miejskiego - które linie będą zmienione
ZTM informuje, że w wymienione niedziele autobusy linii 180 i 193 będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Kursy tej linii zostały skierowane tak, by dotrzeć bezpośrednio do punktów handlowych - autobusy linii 180 dojeżdżać będą do centrum handlowego przy ul. Sycowskiej, a linia 193 obsługiwać będzie przystanki przy centrum handlowym na Marcelinie.
Komunikacja podmiejska pozostaje według świątecznego rozkładu, ale część kursów skierowano bezpośrednio pod galerie - autobusami 611, 703, 705 i 707 dojedziemy do przystanku Sycowska Centrum Handlowe, a liniami 811, 812 i 813 do przystanku Swadzim/Auchan. W komunikacie zachęca się do korzystania z transportu zbiorowego, by zmniejszyć natężenie ruchu i problemy z parkowaniem.
Co to oznacza dla pasażerów w Poznaniu
Dla osób wybierających się na zakupy oznacza to prostsze połączenia bez konieczności szukania miejsca parkingowego w zatłoczonych strefach. Trzeba jednak pamiętać, że wzmocnienia nie zawsze rozładują tłok – niektóre kursy mogą być pełne, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem, sprawdzić aktualne rozkłady i informacje w aplikacji ZTM albo na przystanku, oraz rozważyć wyjazd poza szczytem zakupowym.
Informację o zmianach przekazał Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.
na podstawie: ZTM Poznań.
Ostatnie Artykuły

W Baraku Kultury wraca slam poetycki i zaczyna się walka o najlepszy głos

Punk, który spotka dawne brzmienia w Auli UAM

Na budynkach poznańskiego urzędu zawisną flagi przed trzema kwietniowymi datami

Wawrzyniaka zmienia się w spokojniejszą ulicę z kostką, zielenią i skwerem

Poznań na siedem grzechów - festiwal książki wchodzi do miasta

Ilona Wiśniewska w Poznaniu - Północ zabrzmiała bliżej, niż myślisz

Garaż i opuszczony budynek zdradziły 28 kilogramów nielegalnego towaru

Luxtorpeda wraca do Poznania z płytą, która nie bierze jeńców

Remonty i łatane ubytki rozjadą piątek na wielu poznańskich ulicach

Cztery weekendowe propozycje, które zostają w głowie długo po seansie

Mehtap Baydu pokazuje opór wobec patriarchatu w Arsenale

Na Wildzie zakwitły pierwsze akcenty wiosny z budżetu obywatelskiego

Przystanek Wilczak/Serbska przesunięty przed skrzyżowanie z Wilczakiem

