Rekordowe mistrzostwa szachowe w Skrzynkach z udziałem 156 zawodników

W sercu parku Dworu Skrzynki rozegrała się niezwykła bitwa umysłów, która przyciągnęła aż 156 szachistów w różnym wieku. Ta wyjątkowa impreza pokazała, że królewska gra wciąż potrafi wzbudzać ogromne emocje i łączyć pokolenia.
- Turniej szachowy w Skrzynkach z rekordową frekwencją i pasjonującą atmosferą
- Skrzynki stały się miejscem wielogodzinnej walki o szachowe trofea i uznanie
Turniej szachowy w Skrzynkach z rekordową frekwencją i pasjonującą atmosferą
19 lipca park otaczający Dwór Skrzynki zamienił się w arenę intelektualnej rywalizacji, gdzie spotkali się zarówno młodzi adepci szachów, jak i doświadczeni gracze z całego regionu. II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Szachach pod patronatem starosty Jana Grabkowskiego zgromadziły imponującą liczbę 156 zawodników, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tą klasyczną grą strategiczną.
Blisko pięćdziesiąt szachownic rozstawiono nie tylko na świeżym powietrzu, ale także w zabytkowych wnętrzach dworu, tworząc wyjątkowy klimat sprzyjający koncentracji i rywalizacji. Poranne partie poświęcone były młodszym uczestnikom – juniorom do 18 lat, którzy walczyli w trzech kategoriach wiekowych: do 7, 12 oraz 18 lat. Każdy z nich miał okazję zmierzyć się w sześciu rundach pełnych emocji i strategicznych manewrów.
W najmłodszej grupie bezkonkurencyjna okazała się Julia Parol z KS Royal Chess Bydgoszcz, która nie tylko wygrała swoją kategorię, ale również zdobyła puchar dla najlepszej zawodniczki całego turnieju, pozostając niepokonana we wszystkich partiach. Wśród dwunastolatków triumfował Michał Sewohl reprezentujący UKS „Skoczek” Kopanica, a w tej samej kategorii wiekowej dziewcząt najlepsza była Nina Bos z Akademii Szachowej Zielona Góra. Najstarszą grupę juniorów zdominował Michał Górecki z LKS „Chrobry” Gniezno.
Skrzynki stały się miejscem wielogodzinnej walki o szachowe trofea i uznanie
Popołudniowa część mistrzostw toczyła się w formule open, gdzie rywalizowano przez siedem rund systemem szwajcarskim. Turniej przyciągnął nie tylko lokalnych entuzjastów, ale także zawodników posiadających międzynarodowe tytuły FIDE oraz kilku mistrzów i kandydatów na mistrzów. Różnica wieku między uczestnikami była zdumiewająca – od 6 do 76 lat, co podkreśla uniwersalność i ponadczasowość szachów.
Po niemal pięciu godzinach intensywnej gry zwycięstwo wywalczył Michał Mazurkiewicz z KS Korona Zakrzewo. Tuż za nim uplasowali się Dawid Janaszak z OTSz Ostrów oraz Michał Rychlik reprezentujący KSz Lech WSUS Poznań. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Anna Andrzejewska z KS Korona Zakrzewo, a spośród juniorek wyróżnienie zdobyła Maja Ziobrowska z UKS SP3 Bogatynia. Wśród seniorów najwyższy wynik osiągnął Eugeniusz Małecki.
Całość wydarzenia uświetniła wystawa fotografii „On, Ona, Oni” autorstwa Maxa Szymańskiego prezentowana w Galerii Skrzynki. Uczestnicy mogli również odpocząć i posilić się w restauracji Dworu Skrzynki, korzystając z uroków otaczającego parku.
Organizatorem mistrzostw był Klub Szachowy Korona Zakrzewo przy wsparciu powiatu poznańskiego. Sędzią głównym turnieju była Dorota Sikorska, a nad sprawnym przebiegiem czuwał dyrektor Damian Bartkowiak. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom oraz ich rodzinom za stworzenie wyjątkowej atmosfery tego dnia.
Na podst. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Ostatnie Artykuły

Teatr Nowy zabiera dzieci do bajek. Klasyka zabrzmi inaczej

FIFNE wracają do Poznania. W Galerii u Jezuitów pojawią się twórcy i prezenty z charakterem

Cztery płyty, które pokazują, że polska muzyka wciąż idzie za światłem

Kobiałka spod ręki mistrza. W Poznaniu ruszają warsztaty plecionkarskie

Wildecka secesja wraca na trasę. PTTK prowadzi bezpłatny spacer bez zapisów
![[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Wisła Płock 2:2 w PKO BP Ekstraklasie](/images/mecz/thumbnails/lech-poznan-wisla-plock-23052026-22.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Wisła Płock 2:2 w PKO BP Ekstraklasie
![[PIŁKA NOŻNA] Podhale Nowy Targ – Warta Poznań 2:2 w 33. kolejce Betclic 2. ligi – remis po nerwowej końcówce](/images/mecz/thumbnails/podhale-nowy-targ-warta-poznan-23052026-22.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Podhale Nowy Targ – Warta Poznań 2:2 w 33. kolejce Betclic 2. ligi – remis po nerwowej końcówce
![[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Nowe Skalmierzyce – Lech Poznań II 0:0 w Betclic 3. Lidze Grupa II](/images/mecz/thumbnails/pogon-nowe-skalmierzyce-lech-poznan-ii-23052026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Nowe Skalmierzyce – Lech Poznań II 0:0 w Betclic 3. Lidze Grupa II

Olaf Nowicki z brązem Europy i mocnym sygnałem z powiatu poznańskiego

Voo Voo wraca z nową płytą. Smoki, thriller i planszowa magia na weekend

Smocze łodzie wracają na Maltę. Trzy regaty w jednym miejscu

Matematycy z kilku regionów spotkali się w Dworze Skrzynki. Padły mocne wyniki

Koniec remontu na Winogradach. Przy Ogrodach rusza długi etap robót

Masłowska i Kulikowska wyróżnione w Poznaniu. Jury postawiło na nieoczywistość
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu - kontakt, oferta i zapisy
- Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu - kontakt, godziny, dostępność
- Urząd Regulacji Energetyki - Zachodni Oddział Terenowy w Poznaniu: kontakt, godziny i poradnictwo dla odbiorców energii
- Usługi Komunalne Poznań - kontakt, cmentarze, schronisko i toalety miejskie
- Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce - kontakt, wydziały, godziny i e-płatności
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu - zajęcia, zapisy i kontakt
