Jak odnaleźć się ciągle zmieniającej się rzeczywistości? Czy da się znaleźć wspólne punkty odniesienia dla pracowników o różnych narodowościach, mówiących wieloma językami? O tym rozmawiać będą uczestnicy debaty podczas Światowego Dnia Wartości w Poznaniu.

W najbliższy czwartek, 19 października, w Collegium Da Vinci w Poznaniu przedstawiciele władz Miasta, aktywiści, naukowcy i liderzy opinii spotkają się, by wspólnie celebrować Światowy Dzień Wartości. Porozmawiają o tym, w jaki sposób tożsamość wpływa na poczucie przynależności w życiu codziennym, społecznym, a także w biznesie.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu zatrudnia w całej Polsce aż 435 tysięcy osób i stanowi potężne koło zamachowe rozwoju miast. Tysiące specjalistów pracujących w międzynarodowym środowisku, mówiących kilkunastoma językami i reprezentujących tyle samo narodowości łącza właśnie wartości. 

W panelu dyskusyjnym "Poczucie przynależności w zmieniającym się świecie. Jak odnaleźć się w czasie przemian natury społecznej, kulturowej i biznesowej" weźmie udział udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, a także Ewa Voelkel-Krokowicz - właścicielka i CEO Concordia Design oraz Marek Zieliński - rektor, Collegium Da Vinci. Rozmowę poprowadzi Martyna F. Zachorska, językoznawczyni, twórczyni internetowa - Pani od Feminatywów, autorka książki "Żeńska końcówka języka".

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, obowiązują jednak zapisy: cdv.pl/wydarzenia.

W Poznaniu funkcjonuje ponad 130 centrów z sektora usług biznesowych, które zatrudniają ponad 25 000 osób. Główną kategorią procesów obsługiwanych w Poznaniu są tzw. usługi wspólne, świadczone przez centra usług wspólnych oraz globalne centra usług biznesowych (SSC/GBS), a także usługi IT.

AW